Test Harmony – badania prenatalne

Co o teście Harmony (teście NIPT) mówią lekarze specjaliści, Referencje i opinie o teście Harmony - gdzie szukać wiarygodnych opinii, Referencje testu NIFTY Pro i testu Harmony a ich wpływ na zakup badania, Cena testu Harmony - czy zależy od referencji

Test Harmony, zwany również testem NIPT to nieinwazyjne badanie pozwalające na analizę pozakomórkowego DNA (cfDNA) z krwi matki. Wykonuje się je już od 10 tygodnia ciąży. Polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi matki, która następnie poddawana jest analizie. Wykrywalność nieprawidłowości w DNA płodu przy zastosowaniu badania Harmony wynosi powyżej 99%.

Badanie prenatalne pozwala zbadać nieprawidłowości w chromosomach, dzięki czemu określa ryzyko wystąpienia wad genetycznych u dziecka:

Co o teście Harmony (teście NIPT) mówią lekarze specjaliści?
Referencje i opinie o teście Harmony – gdzie szukać wiarygodnych opinii
Referencje testu NIFTY Pro i testu Harmony a ich wpływ na zakup badania
Cena testu Harmony – czy zależy od referencji? 

Co o teście Harmony (teście NIPT) mówią lekarze specjaliści?

Lekarz, najczęściej jest to ginekolog, przeprowadza test, dzięki któremu uzyskuje informacje dotyczące ryzyka wystąpienia trisomii płodu na podstawie pomiaru względnych proporcji chromosomów we krwi matki. Test Harmony ocenia ryzyko trisomii 21, 18 i 13 u płodu, aby było możliwe rozpoznanie innych możliwych wad płodu, lekarz może zalecić dodatkowe testy inwazyjne.

Referencje i opinie o teście Harmony – gdzie szukać wiarygodnych opinii

Wiarygodnych referencji i informacji powinno się szukać między innymi na stronach labolatoriów medycznych wykonujących test Harmony. Mikrobiolodzy zajmujący się badaniem próbek jasno wskazują, że możliwość wystąpienia błędu szacuje się na niespełna 1%. Zdecydowanie rozważając zakup test Nifty, opinie w internecie będą najmniej miarodajnym źródłem wiedzy.

Referencje testu NIFTY Pro i testu Harmony a ich wpływ na zakup badania

Test Harmony  powinna zakupić ciężarna, która ma do tego wskazania bądź chciałaby uzyskać informacje na temat szans wystąpienia wad dziecka. Istotnymi wskazaniami są przede wszystkim: wiek ciężarnej powyżej 35, gdy do zapłodnienia doszło poprzez zabieg in vitro, bądź poprzednie dziecko kobiety urodziło się z wadą genetyczną.

Cena testu Harmony – czy zależy od referencji?

Cena za test NIPT nie jest zależna od referencji, koszt testu nie różni się drastycznie między różnymi laboratoriami. Za wykonanie testu ciężarna będzie musiała zapłacić wyłącznie swoimi środkami, badanie nie jest refundowane przez NFZ.

 

Oceń

Data publikacji: 28/01/2021, Data aktualizacji: 12/11/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *