Badanie MTHFR – wykonaj badanie prenatalne w swojej okolicy

Jakie są rekomendacje ekspertów w kierunku badania MTHFR, Dlaczego jest zalecane wykonanie badanie MTHFR u kobiet planujących ciążę, Jaka jest cena za badanie MTHFR na Śląsku, Jak można obniżyć cenę za badanie MTHFR

Badanie MTHFR to jedno z zalecanych przez specjalistów badań prenatalnych, które pozwalają na określenie poziomu kwasu foliowego w organizmie kobiety. Większość z nas na hasło 'kwas foliowy’ ma przed oczami kobietę w ciąży, przyjmującą odpowiednie witaminy i suplementy diety. Prawidłowy poziom kwasu foliowego w organizmie kobiety zarówno w ciąży, jak i tej starającej się o dziecko, jest niezmiernie ważny, dlatego przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, dlaczego warto wykonać badanie MTHFR.

Jakie są rekomendacje ekspertów w kierunku badania MTHFR?
Dlaczego jest zalecane wykonanie badanie MTHFR u kobiet planujących ciążę?
Jaka jest cena za badanie MTHFR na Śląsku?
Jak można obniżyć cenę za badanie MTHFR?

Jakie są rekomendacje ekspertów w kierunku badania MTHFR?

Specjaliście zalecający swoim Pacjentkom wykonanie badania MTHFR robią to z kilku istotnych powodów. Wykonanie testu wskazane jest u wszystkich kobiet – zarówno u tych, które są już w ciąży, jak i dla tych, które dopiero planują powiększenie rodziny. Badanie MTHFR pozwala na określenie, czy w organizmie matki występuje mutacja genu MTHFR będąca przyczyną nieprawidłowego poziomu kwasu foliowego we krwi.

Dlaczego jest zalecane wykonanie badanie MTHFR u kobiet planujących ciążę?

Badanie MTHFR jest szczególnie zalecane kobietom planującym zajście w ciążę, ze względu na istotny wpływ odpowiedniego poziomu kwasu foliowego na rozwój dziecka już od pierwszych chwil. Wiedza o występowaniu mutacji MTHFR w materiale genetycznym kobiety pozwala na monitorowanie poziomu homocysteiny już od pierwszych chwil życia dziecka, a także przed zajściem w ciążę.

Jaka jest cena za badanie MTHFR na Śląsku?

Cena za badanie MTHFR na Śląsku może różnić się, w zależności od wybranego laboratorium. Na cenę wpływ mają m.in. zakres, doświadczenie oraz profesjonalizm placówki oraz jakość używanych materiałów, które służą specjalistom do przeprowadzenia analizy materiału genetycznego. Jeśli wybierz Śląsk na wykonanie badania MTHFR cena pozostanie taka sama, bez względu na to, którą z naszych placówek medycznych wybierzesz.

Jak można obniżyć cenę za badanie MTHFR?

Cenę za badanie MTHFR możesz obniżyć np. wykonując je w laboratorium bez doświadczenia oraz odpowiednich certyfikatów. Pamiętaj jednak, że wynik badania z takiego laboratorium może nie być jednoznaczny, co może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie Twojego dziecka.

Oceń

Data publikacji: 12/11/2021, Data aktualizacji: 17/12/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *