Zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej – podsumowanie akcji

Zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej podsumowanie

Podsumowanie akcji charytatywnej fundacji Polska Jest Kobietą i testDNA, której miałyśmy przyjemność być patronem medialnym.

Przypomnijmy, zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej została zainicjowana przez fundację Polska Jest Kobietą we współpracy z laboratorium badań genetycznych testDNA z Katowic. Akcja rozpoczęła się 20 lutego a swój finał miała 10 marca.

Zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej – kto się przyłączył?

Fundacja zaangażowała w zbiórkę kilka organizacji i firm prywatnych, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o niej i mogło pomóc samotnym matkom i ich dzieciom z Ośrodka, w tym: Instytut Języka Polskiego UŚ, Centrum Organizacji Pozarządowych, Biuro Rachunkowe Partner s.c., przedszkole Madzikplace czy drużynę Polonia Bytom Basketball.

Aby przekazać środki higieniczne dla pań z DSM, wystarczyło włożyć je do jednego z kilkunastu kartonów znajdujących się w Bytomiu, Mikołowie oraz całych Katowicach.

Do zbiórki przyłączyły się także osoby prywatne, np. Marta Piotrowska, Arnika Kluska, Bodzio Kowolik, Alicja Sowada oraz Iwona Piątek, które m.in. nagłaśniały akcję w social media, ale również przysyłały pocztą dary. O przebiegu akcji na bieżąco mogłyśmy czytać na profilu Fundacji oraz w specjalnie utworzonym wydarzeniu na tym samym portalu.

Zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej – co zostało zebrane?

Finał akcji charytatywnej odbył się 10 marca i tego też dnia Fundacja oraz prezes testDNA przekazali paczki z darami Domowi Samotnej Matki. Ilość zebranych środków higienicznych, takich jak szampony, pasty do zębów, pieluchy, podpaski, żele pod prysznic, ale także kaszki, mleka w proszku czy butelki dla dzieci była ogromna. Z ledwością udało się to zmieścić do dwóch dużych aut, a jak się okazało później – dary przychodziły jeszcze w kolejnych dniach.

Zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki pokazała naszą solidarność z innymi matkami, które są w gorszej sytuacji, pokazała, że mamy ogromne serce i chętnie pomagamy.

Jednak działania Fundacji Polska Jest Kobietą nie skończyły się tylko na przekazaniu darów. Dzięki tej akcji jeden z większych dzienników: Dziennik Gazeta Prawna zainteresował się problemem samotnych matek oraz instytucji opiekujących się nimi i przeprowadził rozmowę z przedstawicielkami Fundacji: Magdaleną Konus i Konstancją Owczarek na ten temat.

Więcej o akcji możesz przeczytać tutaj: Zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki z Dzieckiem w Rudzie Śląski 


Oceń

Data publikacji: 02/04/2017, Data aktualizacji: 06/11/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *