Nie bądź obojętna na inną matkę! Zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej

choroba menkesa

Autor: Fundacja Polska jest Kobietą

Jesteśmy mamami, codziennie przygotowujemy na zmianę z partnerem pyszne śniadanie dla naszego maleństwa i podajemy na jego ulubionym talerzyku. Potem ubieramy je i zaprowadzamy do przedszkola, w którym czekają już koleżanki i koledzy. My w tym czasie spieszymy się do pracy, by zaraz po niej, zjeść wspólnie kolację. Kąpiemy małego, ubieramy w miękką piżamkę i kładziemy spać, przykrywając kołdrą, którą dostał od babci na 2 urodziny. Brzmi znajomo?

Niestety duża część matek z dziećmi nie może cieszyć się takim komfortem: musiała uciekać z domu przed ojcem dziecka, który stosował przemoc, jej dziecko nie śpi w miękkiej piżamce, a ona codziennie zastanawia się czy starczy jej proszku do prania…

Dom Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej – bądź solidarna. Dołącz się do akcji charytatywnej!

Dom Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej to wyjątkowe miejsce z kilku powodów. Otrzymują tam pomoc i wsparcie kobiety, matki z dziećmi, których sytuacja życiowa, najczęściej przemoc domowa, zmusiła do opuszczenia własnego mieszkania. Ośrodek zapewnia im stałą opiekę w postaci lokum, wyżywienia, opieki prawnej oraz organizuje różnego rodzaju warsztaty i szkolenia w celu aktywizacji zawodowej tych kobiet.

Wydarzenie na Facebooku: Zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki z Dzieckiem w Rudzie Śląski 

W ośrodku przebywa jednocześnie maksymalnie 35 kobiet wraz z dziećmi. Ich potrzeby są ogromne, dlatego chętnie przyłączyłyśmy się do akcji charytatywnej organizowanej prze Fundację Polska jest Kobietą oraz, do której dołączyło także testDNA Laboratorium.

Wierzymy, że zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej przyniesie szereg korzyści dla samotnych matek i ich dzieci. Poczują, że nie są same, że mogą liczyć na pomoc innych kobiet, na wsparcie. To bardzo ważne w ich sytuacji, aby miały siłę by dalej walczyć o dobro swoje i swojego dziecka.

Zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej – co zbieramy?

Kobiety przebywające w DSM potrzebują przede wszystkim środków higienicznych, środków pielęgnacyjnych dla dzieci oraz pieluch i kaszek. Są to towary, które nie kosztują nas wiele, a dla tych kobiet są trudno osiągalne lub czasem w ogóle niemożliwe do kupienia. Dzieje się tak, gdyż zmuszone do opuszczenia domu bardzo często jednocześnie pozostają bez pracy, ponieważ muszą opiekować się dziećmi. Żłobki i przedszkola są drogie lub brak jest wolnych miejsc w placówkach dofinansowywanych z miasta.

Drogie Czytelniczki, dołączcie do zbiórki na rzecz Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej i pomóżmy wspólnie innym matkom! Zbieramy przede wszystkim:

  • środki higieniczne – podpaski, tampony, wkładki
  • chemia higieniczna – pasta do zębów, proszek do prania, mydło, żel pod prysznic, szampon…
  • środki czystości – płyn do mycia podłóg, płyn do mycia naczyń…
  • środki pielęgnacyjne dla dzieci – krem uniwersalny typu Nivea, oliwka, zasypka
  • produkty spożywcze dla dzieci – kaszki, mleka w proszku

W Katowicach zorganizowałyśmy kilka punktów, w których możecie zostawiać te rzeczy:

  • Laboratorium (1 piętro) przy ulicy Bocheńskiego 38A
  • CenterMed (wejście główne oraz wejście do przychodni dla chorych dzieci) przy ulicy Bocheńskiego 38a
  • Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Młyńskiej 5
  • Wydział Filologiczny UŚ (sekretariat IV i V piętro) przy Placu Sejmu Śląskiego 1

oraz w Mikołowie: Miejska Placówka Muzealna przy ulicy Karola Miarki 15

Organizatorem zbiórki jest Fundacja Polska jest Kobietą jeśli macie jakieś pytania prosimy kierować je na adres: konstancja.owczarek@polskajestkobieta.eu


Oceń

Data publikacji: 22/02/2017, Data aktualizacji: 10/11/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *