Co się dzieje, gdy kobieta nie wie, kto jest ojcem jej dziecka?

Aktualizacja: 20 czerwca 2017 r. 

Pewność co do ojcostwa swojego dziecka gwarantuje mamie poczucie bezpieczeństwa i spokój. Czasami może się jednak zdarzyć, że nie ma możliwości jednoznacznego stwierdzenia, który partner zostanie ojcem. Tego typu wątpliwości są źródłem stresu dla ciężarnej, a także negatywnie wpływają na rozwój jej dziecka i relacje z partnerem.

Strach i wstyd – te dwa uczucia często towarzyszą kobiecie

Najczęściej bywa tak, że kobieta nie chce ustalić ojcostwa i waha się, czy nie zachować podejrzeń dla siebie, ponieważ rządzą nią wstyd oraz strach przed tym, co przyniesie wyjawienie prawdy. Te uczucia sprawiają, że boi się ona osądzania – przez rodzinę, partnerów, społeczeństwo. Jest to związane z tym, że ludzie często oceniają innych, chociaż wcale nie znają ich dokładnej sytuacji. A przecież czasami okazuje się, że życie pisze różne scenariusze i w podobnej sytuacji mogłaby się znaleźć każda z nas.

Nie pozwól, by inni decydowali o Twoim życiu!

Znalazłaś się w podobnej sytuacji? Nie pozwól, by inni decydowali o Twoim życiu – weź sprawy w swoje ręce. Warto, abyś udała się do psychologa, którego pomoc ułatwi Ci podjęcie decyzji, okiełznanie emocji i poukładanie wszystkich spraw. Specjalista nie oceni Cię i nie wyjawi nikomu Twoich sekretów – obowiązuje go tajemnica lekarska. Możesz więc bezpiecznie korzystać ze wsparcia psychologicznego, które pomoże Ci przetrwać tę ciężką sytuację.

Pamiętaj, że zawsze masz wybór. Możesz przez wiele lat żyć w niepewności, szukać podobieństw między Twoim dzieckiem a partnerami i uciekać przed poznaniem prawdy. Możesz też już w ciąży rozwiać wątpliwości i wykonać test DNA. Raz na zawsze pozwoli Ci on zyskać pewność. Decyzja, jaką podejmiesz teraz wpłynie zarówno na Ciebie, jak i zdrowie i rozwój Twojego dziecka.

Zobacz też: Kto jest ojcem? Te rzeczy pozwolą Ci to sprawdzić

Pewność, kto jest ojcem dziecka wpływa na prawidłowy rozwój nienarodzonego dziecka. Dzięki temu kobieta może planować jego narodziny i przygotowywać się do roli matki. Harmonijny i społeczny rozwój dziecka będzie możliwy tylko w atmosferze miłości, bezpieczeństwa i szacunku.

Wynik testu DNA – dowód dla partnera

Czasami kobieta jest całkowicie pewna ojcostwa, ale to jej partner nalega na realizację testu. Chce on mieć pewność, że jest ojcem dziecka i potrzebuje pewnego dowodu. Tego typu sytuacjom również towarzyszą wstyd i strach, ponieważ kobieta boi się osądzania. Całkowicie bez potrzeby! Personel laboratorium genetycznego codziennie spotyka podobne przypadki, więc nie ocenia i nie analizuje w żaden sposób tego, dlaczego zgłaszają się do nich klienci.

Testy DNA są coraz popularniejsze, a ich tematyka poruszana jest nawet w serialach czy paradokumentach. Odgrywają one dużą rolę, pozwalają zyskać pewność i wcale nie kosztują dużo. Teraz każdy może pozwolić sobie na realizację takiego badania.

Zobacz też: Ile kosztują testy na ojcostwo?


 

kto jest ojcem dziecka

Tekst powstał przy współpracy z serwisem

Testynaojcostwo.pl, wwww.testynaojcostwo.pl

 


5/5 - (1 głosów / głosy)

Data publikacji: 13/02/2017, Data aktualizacji: 09/11/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *