Bezpieczne testy na ojcostwo w ciąży

bezpieczne testy na ojcostwo w ciąży

Z ustaleniem ojcostwa nie musimy czekać do porodu. Możemy to zrobić w bezpieczny sposób już w ciąży. Jest to możliwe już od 8 tygodnia. Rozwiązanie to jest tak samo pewne, jak test na ojcostwo wykonywany po porodzie. Różni się tylko tym, że nie musimy czekać z jego wykonaniem. Zobacz, jak możesz wykonać bezpieczny test na ojcostwo!

Spis treści:

  1. Rodzaje testów na ojcostwo w ciąży
  2. Czy testy na ojcostwo przeprowadzane w ciąży są na pewno bezpieczne?

Rodzaje testów na ojcostwo w ciąży

Testy na ojcostwo wykonywane w ciąży są wygodne i bezpieczne. Dają one taki sam wynik jak badania wykonywane po porodzie. W ciąży możemy zdecydować się na następujące rodzaje testów na ojcostwo:

  •  Test na ojcostwo z krwi matki – wykonać można go od 8 tygodnia ciąży. Podczas analizy z próbki krwi matki wyizolowuje się DNA płodu. Do wykonania badania potrzebna jest również próbka od ojca. Może być nią wymaz z policzka lub próbka dyskretna, taka jak szczoteczka do zębów. Badanie to możemy wykonać w pakiecie Pewna Mama wraz z badaniem NIFTY pro.
  • Test na ojcostwo z płynu owodniowego – jest on dostępny od 15 tygodnia ciąży. Płyn owodniowy w tym przypadku pobierany jest poprzez amniopunkcję. Do badania potrzebna jest również próbka krwi lub wymaz z policzka matki i ojca. Nada się również próbka dyskretna.

Zobacz również: Test na ojcostwo

Czy testy na ojcostwo przeprowadzane w ciąży są na pewno bezpieczne?

Testy na ojcostwo przeprowadzane w ciąży nie wywołują żadnych powikłań. Są one bezpieczne dla wszystkich uczestników badania. Przy tym są one także wygodne i wiarygodne. Dzięki nim zyskamy następujące korzyści:

  • Unormujemy sytuację prawną – dzięki temu w akcie urodzenia dziecka będzie wpisane imię i nazwisko ojca. Pociąga to za sobą konsekwencje prawne, takie jak posiadanie władzy rodzicielskiej czy dziedziczenie. Jeśli z matką dziecka nie jesteście w związku, to będziecie mogli ustalić także szczegóły opieki nad maluszkiem. Pozwoli Wam to zyskać stabilizację.
  • Zyskamy spokój na całe życie – otrzymanie wyniku zniweluje stres i pozwoli zyskać pewność. Będziemy mogli spokojnie oczekiwać na narodziny naszego maluszka i nie zamartwiać się wątpliwościami. W tym wyjątkowym czasie psychiczny spokój jest niezwykle cenny.
  • Lepiej przygotujesz się do roli rodzica – pewność, że zostaniesz ojcem, uwolni Twoją głowę od zmartwień. Będziesz więc mógł zacząć świadomie przygotowywać się do rodzicielstwa i kompletować potrzebną wyprawkę.
Oceń

Data publikacji: 19/07/2023, Data aktualizacji: 02/08/2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *