Wspólna sypialnia rodziców i niemowlaka – porady – jak stworzyć wspólną sypialnię dla dziecka i rodziców?

inspiracje kącik niemowlaka w sypialni rodziców

Sypialnia i pokój dziecka w jednym to idealne rozwiązanie dla niewielkich mieszkań. Jak urządzić kącik niemowlaka w sypialni rodziców? W niniejszym artykule znajdziesz wiele ciekawych inspiracji.

Spis treści:

1. Sypialnia i pokój dziecka – jak je urządzić? Meble
2. Sypialnia i pokój dziecka – dodatki
3. Inspiracje – kącik niemowlaka w sypialni rodziców – zabawki
4. Kącik niemowlaka w sypialni rodziców – ściany

Sypialnia i pokój dziecka – jak je urządzić? Meble

Jak urządzić kącik niemowlaka w sypialni rodziców, tak, aby przestrzeń sprzyjała odpoczynkowi, a jednocześnie, była praktyczna? Pierwszy zakup, na który trzeba się przygotować to łóżeczko dla malucha. Należy je umieścić w takim miejscu, aby był do niego łatwy dostęp, ale jednocześnie, nie utrudniało ono korzystania z innych mebli. Należy zadbać o to, aby łóżeczko nie stało ani pod oknem, ani bezpośrednio pod lampą – w przeciwnym razie maluch może być narażony na przeciągi i rażące światło.

Meblem, który powinien się znaleźć w sypialni i pokoju dziecka, jest także przewijak. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele różnych modeli, w tym także takie, które są przeznaczone do mniejszych przestrzeni. Można je zamontować na komodzie, ścianie lub nawet łóżeczku malucha i dzięki temu zaoszczędzić dużo miejsca.

Dodatkowo przydadzą się także:
• fotel do karmienia niemowlaka,
• komoda na ubranka i akcesoria dziecięce.

Sypialnia i pokój dziecka – dodatki

Kącik niemowlaka w sypialni rodziców powinien być spójny z obecnym wystrojem. Przykładowo, jeśli wnętrze jest utrzymane w stylu minimalistycznym, meble oraz dodatki dziecięce także powinny takie być. Na szczęście na rynku nie brakuje różnorodnych dodatków do sypialni dziecięcej, utrzymanych w różnorodnych stylach. Najbardziej praktyczne z nich to:
• miękki dywan,
• kolorowe kocyki,
• kosz na pieluszki z inteligentnym systemem zamykania,
• niewielkie lampki ścienne,
• osłona do łóżeczka,
• pojemniki do przechowywania akcesoriów i zabawek,
• wiszące półki,
• zasłonki do łóżeczka.

Zobacz również: Bilans zdrowia dziecka – czym jest i kiedy należy go wykonać?

Inspiracje – kącik niemowlaka w sypialni rodziców – zabawki

Jak urządzić kącik niemowlaka w sypialni rodziców, aby nie zagracić nadmiernie przestrzeni, a jednocześnie, zapewnić maluchowi wszystko, czego potrzebuje do rozwoju? W tym celu warto zainwestować w wysokiej jakości kojec dla dziecka. To gadżet, który zapewnia bezpieczną przestrzeń do zabawy, a jednocześnie, nie wprowadza do pomieszczenia chaosu. Dzięki niemu maluch zawsze bawi się w określonym miejscu i rodzice mogą mieć na niego oko. Poza kojcem nieocenione będą także zabawki typu mata sensoryczna, karuzela na łóżeczko oraz klocki niemowlęce. Dzięki nim maluch będzie rozwijać wszystkie zmysły.

Zobacz również: Wirus RSV u dziecka – czym jest? Jak przebiega? Jak go leczyć?

Kącik niemowlaka w sypialni rodziców – ściany

Na koniec kilka słów o ścianach w sypialni i pokoju dziecka. Ponieważ niemowlak w ciągu pierwszych miesięcy życia widzi tylko na czarno-biało [1], na początku nie trzeba inwestować w nadmierną ilość kolorowych ozdób na ścianie, wystarczy jedynie pomalować przestrzeń nad łóżeczkiem na biało i zadbać o drobne akcenty, np. w postaci czarnych kropek lub gwiazdek. A gdy maluch podrośnie, można powiesić nad łóżeczkiem różne zabawki i tekstylia, które będą przyciągać jego wzrok i stymulować zmysły.


Źródła:

1. https://mamotoja.pl/kiedy-noworodek-widzi-wzrok-noworodka,pierwsze-28-dni-artykul,2110,r1p1.html#kot4

 

Oceń

Data publikacji: 13/03/2022, Data aktualizacji: 16/03/2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *