Poradnik bezpiecznych podróży z dzieckiem

poradnik bezpiecznych podróży z dzieckiem

W okresie wakacyjnym więcej podróżujemy. Piękna pogoda i wolne od szkoły sprzyjają wakacjom z dziećmi. Pamiętajmy jednak, aby czas ten spędzić bezpiecznie. Musimy o tym pamiętać już podczas podróży. Chcąc nieco ułatwić podróżowanie, przygotowaliśmy poradnik bezpiecznych podróży z dzieckiem. Sprawdź nasze wskazówki!

Spis treści:

  1. Bezpieczne podróżowanie samochodem z dzieckiem
  2. Bezpieczne podróżowanie samolotem z dzieckiem

Bezpieczne podróżowanie samochodem z dzieckiem

Samochód to jeden z najczęściej wybieranych środków transportu na wakacyjne podróże. Dzięki niemu możemy zabrać wszystkie potrzebne rzeczy, a jak wiadomo, przy dziecku potrzeba ich sporo. Ogranicza nas jedynie pojemność naszego samochodu.

Samochód świetnie sprawdzi się szczególnie w przypadku bliższych wyjazdów. Przed rozpoczęciem podróży zaplanuj odpowiednio Waszą trasę. Najlepiej wyruszcie w nocy lub w trakcie drzemki dziecka. Dzięki temu maluch spokojnie prześpi większość trasy i nie zacznie się nudzić. Musisz jednak przygotować się także na zapewnienie dziecku rozrywki. Zabierz więc przekąski, zabawki i książeczki.

Podróż z dzieckiem samochodem oznacza konieczność przewozu malucha w odpowiednim foteliku. Musi on być bezpieczny oraz dostosowany do wagi i wieku dziecka. Każda pociecha musi mieć fotelik, dopóki jej wzrost nie przekroczy 150 cm. Zapewni jej to bezpieczeństwo podczas całej podróży.

Zobacz również: Wakacje z dzieckiem za granicą – jak wybrać miejsce wakacji i się do nich przygotować?

Bezpieczne podróżowanie samolotem z dzieckiem

Na dalsze podróże świetnie sprawdzi się samolot. Dzięki temu nie spędzimy z dzieckiem długich godzin w samochodzie. W podróż samolotem możemy zabrać już tygodniowe niemowlę, ale lepiej zaczekać z tym do drugiego miesiąca życia. Wtedy maluch będzie już dobrze przystosowany do życia poza łonem matki.

Przewóz dzieci samolotem warunkowany jest przez regulamin konkretnej linii lotniczej. Warto się z nim zapoznać przed kupnem biletów. Jednak w większości linii dzieci są dzielone na te przed i po drugim roku życia. Maluchy przed drugimi urodzinami muszą podróżować na kolanach rodziców. Podczas startu i lądowania muszą być one zapięte specjalnym pasem. Te starsze dzieci otrzymują swoje miejsce w samolocie.
Jeśli podróżujesz samolotem ze starszakiem, to warto przed lotem wytłumaczyć mu, jak będzie przebiegać lot. Opisz mu także, co będzie się działo na lotnisku. Dzięki temu maluch będzie wiedział, co go czeka, dlatego nie będzie się aż tak stresował.

Oceń

Data publikacji: 14/07/2023, Data aktualizacji: 01/08/2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *