Ciąża w domu, ciąża na leżąco – ciekawe pomysły na nudę w ciąży!

Ciąża w domu, ciąża na leżąco – ciekawe pomysły na nudę w ciąży!

Ciąża to wyjątkowy czas, jeśli jednak jest ona z jakichś powodów zagrożona, ciężarna może dostać zalecenia, by spędzić ciążę w domu na leżąco. Co zrobić, by ciąża na leżąco przebiegła spokojnie i radośnie i czas ten nie był zmarnowany? Sprawdź nasze pomysły, które zapewnią Ci rozrywkę oraz pozwolą się rozwijać na wielu różnych płaszczyznach!

Ciąża w domu to dobry czas na nadrobienie zaległości

Ciąża w domu to czas, kiedy wreszcie możesz nadrobić zaległości: filmowe, serialowe, muzyczne oraz książkowe. Przypomnij sobie ulubionych pisarzy, odkurz ulubione płyty. A może przepadasz za grami komputerowymi, ale nie pamiętasz, kiedy ostatnio miałaś na nie czas? Ciąża na leżąco to idealna okazja, by zanurzyć się w fascynującym świecie literatury, muzyki, filmu i produkcji komputerowych oraz konsolowych. Wykorzystaj to!

Ciąża na leżąco sprzyja nauce i rozwijaniu pasji

Ciąża na leżąco może wpłynąć bardzo pozytywnie na Twoje kwalifikacje zawodowe. Wiele kursów specjalistycznych można bowiem zrealizować w formie online, przed komputerem. W trakcie ciąży w domu możesz uczyć się języków obcych oraz śledzić na bieżąco branżowe trendy. Nabyte podczas e-learningu umiejętności na pewno przydadzą Ci się w przyszłości, gdy po porodzie wrócisz do życia zawodowego!

Ciąża w domu umożliwia również wrócenie do dawnych pasji i ich rozwijanie. Szyjesz? Malujesz? Grasz na jakimś instrumencie? A może tworzysz hobbystycznie biżuterię DIY? Wreszcie masz czas, by to robić, kiedy tylko przyjdzie Ci na to ochota!

Ciąża w domu to dobra okazja, by rozwijać się w branżach kreatywnych

Ciąża w domu nie przeraża osób, które pracują w branżach kreatywnych. Ciężarna może bez problemu zajmować się takimi profesjami jak malowanie, tworzenie grafik, tłumaczenia tekstów czy copywriting i jeszcze na tym zarabiać. To także dobry czas na budowanie portfolio oraz rozwijanie marki osobistej. Załóż bloga i dziel się na nim posiadaną wiedzą oraz umiejętnościami, opowiadaj o zrealizowanych już projektach – w ten sposób umocnisz wizerunek eksperta w danej dziedzinie oraz zdobędziesz nowych klientów.

Ciąża w domu pozwala zaplanować na spokojnie poród

Ciąża w domu pozwala zaplanować na spokojnie takie rzeczy jak poród, czy wyprawka dla dziecka. Większość artykułów możesz kupić online, bez wychodzenia z domu, masz także czas na czytanie specjalistycznych artykułów, które zapoznają Cię z każdym etapem ciąży i przygotują psychicznie do szczęśliwego rozwiązania. Poświęć ten czas na dokładne zaplanowanie porodu oraz szczere rozmowy z partnerem.

Ciąża na leżąco wcale nie oznacza, że jesteś sama!

Ciąża na leżąco wcale nie oznacza rezygnacji z życia towarzyskiego. Wystarczy drobna pomoc partnera i możecie wspólnie zorganizować mini-parapetówkę lub wieczór z grami planszowymi, na który zaprosicie najbliższych znajomych. Spotkania z bliskimi można zorganizować także w trybie online, np. za pomocą aplikacji typu Messenger lub WhatsApp.


Autor: Alicja Hudzik | Zdjęcie: Alena Root/123rf.com

Artykuł jest chroniony prawami autorskimi. Niedopuszczalne jest zwielokrotnianie, modyfikowanie, publiczne odtwarzanie i / lub udostępnianie Serwisu, jego części, materiałów w nim zamieszczonych i / lub ich części, za wyjątkiem przypadków wskazanych w obowiązujących w tym zakresie przepisach prawa.

 

5/5 - (1 głosów / głosy)

Data publikacji: 29/05/2020, Data aktualizacji: 09/11/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *