Brzuszek po ciąży – jak będzie wyglądał?

brzuszek po ciąży

Brzuszek po ciąży potrzebuje nieco czasu, aby wrócić do formy. Wykonał on kawał dobrej roboty, dlatego po porodzie powinnyśmy dać mu dużo miłości. Musimy się o niego odpowiednio zatroszczyć, dzięki czemu szybciej wróci do formy. Jak dokładnie będzie wyglądał brzuszek po ciąży? Jak o niego zadbać? Sprawdź poniżej!

Spis treści:

  1. Brzuszek po ciąży – jak może wyglądać?
  2. Jak zadbać o brzuszek po ciąży? Skuteczne sposoby

Brzuszek po ciąży – jak może wyglądać?

Wygląd brzucha po ciąży to dość indywidualna kwestia, która zależy od wielu czynników. Wpływ na nią mają:

  •  Aktywność fizyczna, którą wykonywałyśmy podczas ciąży
  •  Siła mięśni brzucha świeżo upieczonej mamy
  •  Uwarunkowania genetyczne
  •  Liczba kilogramów przybranych w ciąży.

Kluczowy wpływ ma jednak sposób, w jaki dziecko przyszło na świat. Po naturalnym porodzie brzuch kobiety jest zazwyczaj lekko obwisły. Proces obkurczania się macicy sprawia, że wygląd brzucha poprawia się z każdym dniem. Szacuje się, że w ciągu kilku dni po porodzie kobieta może stracić nawet do 10 kilogramów. Widocznie wpływa to na wygląd brzucha. W przypadku cesarskiego cięcia brzuch może pozostać obwisły na dłużej. Skóra kobiety może być wtedy także bardziej wiotka.

Zobacz również: Rozejście się mięśni brzucha po ciąży

Jak zadbać o brzuszek po ciąży? Skuteczne sposoby

Każda kobieta po porodzie powinna szczególnie zadbać o swój brzuch, aby jak najszybciej wrócić do formy sprzed ciąży. Bardzo pomocne będą tutaj ćwiczenia fizyczne. Powinnyśmy jednak postawić przede wszystkim na delikatne aktywności, takich jak spacery. Nie można zapomnieć o ćwiczeniach mięśni dna miednicy. Przed rozpoczęciem tego typów treningów dobrze jest jednak skonsultować się z fizjoterapeutą uroginekologicznym.
Dodatkowo istotne jest odpowiednie dbanie o skórę brzucha. Musi ona być odpowiednio nawilżona poprzez. Zastosować możemy do tego balsamy nawilżające. Pomocne może być także szczotkowanie skóry na sucho lub mokro przy użyciu specjalnych szczotek, co wspomoże poprawę jej wyglądu.

Oprócz ćwiczeń i pielęgnacji kluczowa jest również odpowiednia dieta. Jest to podstawa przywrócenia brzucha do dawnej formy. Dieta powinna być zbilansowana, różnorodna i bogata w składniki odżywcze. Należy spożywać dużo owoców i warzyw oraz produktów bogatych w błonnik, a unikać wysoko przetworzonej żywności, gazowanych napojów, słodyczy oraz tłustych, smażonych potraw.

Oceń

Data publikacji: 02/06/2024, Data aktualizacji: 03/06/2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *