Badanie na celiakię Maków Mazowiecki

Badaniaprenatalne_PWA

badanie na celiakię w Makowie Mazowieckim

Wykonaj najpewniejsze badanie na celiakię w Makowie Mazowieckim

  • Zadbaj o zdrowie swoje i swojej rodziny.
  • Pozbądź się nieprzyjemnych dolegliwości.
  • Zatrzymaj wyniszczanie organizmu.
  • Zyskaj najpewniejszą diagnozę, dzięki której możesz poznać przyczynę swoich dolegliwości i wyeliminować je.

Badanie na celiakię obejmuje analizę genów DQ2.2 (DQA1*02, DQB1*02), HLA DQ2.5 (DQA1*05, DQB1*02), HLA DQ8 (DQA1*03, DQB1*03:02). Jednym badaniem możesz wykluczyć celiakię i uniknąć biopsji jelita. Wykonasz je z krwi lub wymazów z policzka – również wtedy, gdy jesteś już na diecie bezglutenowej.

Umów się na badanie na celiakię w przychodni w Makowie Mazowieckim

  • Informacja telefoniczna i umawianie wizyt: 665 761 161
  • Adres: ul. Spółdzielcza 8, 06-400 Ciechanów
  • Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek od 8:00 do 18:00

Prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty. Telefoniczne umawianie wizyt pon.-pt. 7:00-19:00 oraz weekendy i święta 9:00-17:00

Dlaczego warto zrobić badanie w kierunku celiakii?

Najbardziej charakterystycznymi objawami celiakii są problemy związane z układem pokarmowym, takie jak bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia czy biegunki. Tego typu symptomy posiada jednak tylko ok. 10% chorych. Dotyczą one ponadto głównie dzieci i osób starszych. Tak naprawdę celiakia może objawiać się na wiele różnych sposobów. Mogą wystąpić np. bóle głowy, zmęczenie, anemia, afty, niski wzrost, a nawet depresja czy niepłodność i poronienia.

Celiakia często uważana jest za chorobę wieku dziecięcego, z której się wyrasta. To duży błąd. Obecnie aż 60% nowo rozpoznanych przypadków celiakii stanowią osoby dorosłe. Co ważne, z trwałej nietolerancji glutenu nie da się wyrosnąć: od momentu postawienia diagnozy do końca życia należy przestrzegać diety bezglutenowej. W związku z tak różnorodnymi objawami celiakia jest jednak chorobą trudną do wykrycia – aż 95% chorych Polaków nie zdaje sobie sprawy z jej obecności!

Nietolerancja laktozy – często objawy są podobne do celiakii!

Jeśli dalej nie będziesz mógł znaleźć przyczyny ciągłego uczucia zmęczenia lub problemów gastrycznych – możesz wykonać badanie na nietolerancję laktozy.

Nietolerancja laktozy objawy – co warto wiedzieć? Z nietolerancją laktozy wiążą się przede wszystkim problemy gastryczne. Osoba z tą przypadłością może skarżyć się między innymi na bóle brzucha, wzdęcia, mdłości, biegunkę, zaparcia czy wymioty.

Nietolerancja laktozy najczęściej wynika ze złej reakcji na pożywienie oraz jest jednym z częstszych zaburzeń trawienia. Wynika to z obniżonej lub zahamowanej aktywności niezbędnego do trawienia laktozy enzymu – laktazy. A jak wiemy – laktoza znajduje się wielu różnych produktach.


 

Oceń

Data publikacji: 14/08/2017, Data aktualizacji: 03/03/2022

Możliwość komentowania została wyłączona.