Wady letalne wykrywane w badaniu NIFTY

Jakie wady letalne bada test NIFTY Pro, Wady letalne a inne testy NIPT - jaki jest zakres badania, Cena NIFTY pro a badania w kierunku wad letalnych, Gwarancja wad letalnych wykrytych badanie NIFTY Pro

Wady letalne a badanie NIFTY – o to pyta duża ilość par starających się o dziecko. Badanie NIFTY to nieinwazyjne badanie prenatalne, które wykazuje wysoką skuteczność i daje odpowiedź na pytania nurtujące rodziców. Co ważne, jest bezpieczne dla matki oraz dla nienarodzonego dziecka, w przeciwieństwie do badań inwazyjnych.

Jakie wady letalne bada test NIFTY Pro?
Wady letalne a inne testy NIPT – jaki jest zakres badania?
Cena NIFTY pro a badania w kierunku wad letalnych
Gwarancja wad letalnych wykrytych badanie NIFTY Pro 

Jakie wady letalne bada test NIFTY Pro?

Badanie NIFTY Pro pozwala na wykrycie zmian w genomie płodu, które prowadzą do wad letalnych, czyli śmiertelnych. Są to między innymi Zespół Edwardsa, Zespół Patau czy szereg mutacji liczby chromosomów autosomalnych. Badanie NIFTY Pro ma ogromne znaczenie w diagnostyce schorzeń genetycznych, która może być uzupełniona np. obrazem pochodzącym z USG.

Wady letalne a inne testy NIPT – jaki jest zakres badania?

Testy NIPT mają na celu wykrywanie wad o podłożu genetycznym, dlatego mają bardzo podobny zakres do testu NIFTY Pro. Wykrywają schorzenia genetyczne, a nie wady letalne związane np. z nieprawidłową budową narządów lub ich całkowitym brakiem. Badania są więc w sanie wykryć większość wad letalnych związanych z genami – mogą stanowić uzupełnienie innych badań diagnostycznych.

Cena NIFTY pro a badania w kierunku wad letalnych

Cena testu NIFTY to około 2400-2500 złotych. Inne badania genetyczne różnią się ceną, jednak są to stosunkowo niewielkie wahania zależne od zakresu badania. Są znacznie droższe niż np. badanie USG, jednocześnie należy podkreślić, że wykazują wysoką skuteczność i są całkowicie nieinwazyjne. To daje im zdecydowaną przewagę diagnostyczną.

Gwarancja wad letalnych wykrytych badaniem NIFTY Pro

NIFTY Pro jako jedyne badanie prenatalne na rynku posiada ubezpieczenie na wypadek uzyskania wyniku fałszywie dodatniego. Jest to świadectwo wysokiej skuteczności badania oraz tego, że można zaufać uzyskanemu wynikowi. Oczywiście należy podkreślić, że mimo wysokiej skuteczności analizy, nie można powiedzieć, że daje dokładnie 100% pewności. Błędne wyniki są jednak wyjątkowo rzadkie – dotyczą 0,05% przypadków.

5/5 - (1 głosów / głosy)

Data publikacji: 26/12/2020, Data aktualizacji: 16/08/2023

Możliwość komentowania została wyłączona.