Test NIFTY Warszawa – bezpieczny test genetyczny z krwi

Czy test NIFTY Warszawa to bezpieczny test genetyczny

Przyszli rodzice mają możliwość skorzystania z nowoczesnych badań, które mogą zapewnić spokój już na wczesnym etapie ciąży. Jednym z takich badań jest test NIFTY Warszawa. Badanie NIFTY dostępne jest również w wielu placówkach na terenie całej Polski. Jest to nieinwazyjne badanie prenatalne, które wykonywane jest z próbki krwi przyszłej mamy. Badanie pozwala na wczesne wykrycie potencjalnych zaburzeń genetycznych u płodu.

Spis treści:

  1. Czy test NIFTY Warszawa to bezpieczny test genetyczny?
  2. Z jakiej próbki wykonuje się test NIFTY Warszawa?
  3. Ile kosztuje test NIFTY Warszawa oraz NIFTY pro?
  4. Jaki zakres badania ma test NIFTY Warszawa?

Czy test NIFTY Warszawa to bezpieczny test genetyczny?

Test NIFTY Warszawa jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych testów genetycznych dostępnych na rynku. Wykorzystuje próbkę krwi mamy, co oznacza, że jest całkowicie nieinwazyjny i pozbawiony ryzyka dla płodu. Technologia sekwencjonowania nowej generacji, na której bazuje test, zapewnia wysoką dokładność wyników, minimalizując jednocześnie możliwość błędów.

Z jakiej próbki wykonuje się test NIFTY Warszawa?

Test NIFTY Warszawa, podobnie jak w innych miejscach, wykorzystuje do analizy próbkę krwi pobraną od mamy. Test NIFTY analizuje wolne płodowe DNA, które krąży w krwiobiegu mamy. Badanie jest więc w 100% bezpiecznie i nie niesie ze sobą ryzyka dla mamy i dziecka. Inaczej jest w przypadku inwazyjnych badań prenatalnych, jak np. amniopunkcja.

Ile kosztuje test NIFTY Warszawa oraz NIFTY pro?

Test NIFTY Warszawa cena może się różnić w zależności od wybranego laboratorium i zakresu badania. Podstawowa wersja testu NIFTY zazwyczaj kosztuje około 2000 złotych. Test NIFTY pro ma szerszy zakres oraz ubezpieczenie wyniku i jest nieco droższy. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się dokładnie z oferta laboratorium.

Jaki zakres badania ma test NIFTY Warszawa?

Test NIFTY pro Warszawa oferuje szeroki zakres, umożliwiając ocenę ryzyka najczęściej występujących zaburzeń chromosomalnych, takich jak trisomie 21 (zespół Downa), trisomie 18 (zespół Edwardsa) i trisomie 13 (zespół Pataua). Ponadto NIFTY pro łącznie bada 94 choroby genetyczne. Czułość badania NIFTY dla trisomii 21. To ponad 99%. Test test NIFTY stanowi kompleksowe narzędzie w rękach przyszłych rodziców, które pomaga w odpowiednim przygotowaniu się na narodziny dziecka.

Oceń

Data publikacji: 13/03/2024, Data aktualizacji: 29/04/2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *