Test NIFTY – skuteczny w diagnostyce nienarodzonych

Czy test NIFTY jest skutecznym badaniem w ciąży na zespół Downa

Testy NIFTY są prawdziwą rewolucją w dziedzinie badań prenatalnych – są bezinwazyjne oraz wykazują się wysoką skutecznością. Testy NIPT charakteryzują się również brakiem ograniczeń wiekowych ciąży – można je wykonać już od 10 tygodnia ciąży i mają rownież wysoką skuteczność co w późniejszych etapach ciąży.

Czy test NIFTY jest skutecznym badaniem w ciąży na zespół Downa?
Test NIFTY – gdzie zrobić to badanie NIPT?
Jakie wady genetyczne w ciąży mnogiej są wykrywane testem NIFTY?
Jak można zapłacić za test NIFTY?

Czy test NIFTY jest skutecznym badaniem w ciąży na zespół Downa?

Test NIFTY jest badaniem dającym niemal 100% pewności. Może ono wykluczyć bądź potwierdzić mutacje dotyczące pewnych chromosomów w tym zespołu Downa.

Tylko niewielki odsetek badań NIPT daje wynik fałszywy – co oznacza, że tak naprawdę test NIFTY ma wysoką skuteczność i pozwala uniknąć inwazyjnych badań prenatalnych.

Test NIFTY – gdzie zrobić to badanie NIPT?

Tak jak w przypadku każdych testów NIPT, decydując się na test NIFTY, warto wybrać zaufaną placówkę lub skorzystać z dostępnej listy ośrodków na stronie internetowej testów NIFTY. Wybierając samodzielnie miejsce gdzie zrobić test NIFTY, warto upewnić się czy placówka oferuje oryginalne testy NIFTY.

Jakie wady genetyczne w ciąży mnogiej są wykrywane testem NIFTY?

Ogólnie mówiąc test NIFTY, wykrywa nieprawidłowości w obrębie chromosomów – głównie trisomia płodu, odpowiedzialna za zespół Downa. Podobną skuteczność w diagnostyce wykazują: zespół Edwardsa oraz zespół Patau. Jednak sam test obejmuje również takie zaburzenia jak aneuploidie chromosomów płci, czy wybrane zespoły mikrodelecyjne.

Jednak wykonanie testu NIFTY w ciąży mnogiej tzw. test NIFTY Twins jest równoznaczne z testem NIFTY Basic, czyli wykryciem trisomi 21, 18 i 13 (kolejno: Zespół Downa, zespół Edwardsa oraz zespół Patau).

Jak można zapłacić za test NIFTY?

Sposób płatności jest uzależniony od wyboru ośrodka wykonującego test NIFTY. Oprócz standardowej płatności gotówkowej, w większości przypadków dostępna jest możliwość płatności kartą. Warto zauważyć, że na stronach internetowych pewnych ośrodków może znajdować się informacja o płatnościach dokonywanych przelewem z góry.

Test NIFTY cena w dużej mierze uzależniona jest od placówki oraz od wybranego pakietu badań. Do wyboru są pakiety:

W zależności od nazwy oferują one diagnostykę różnych zaburzeń chromosomowych.

Oceń

Data publikacji: 28/03/2022, Data aktualizacji: 07/04/2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *