Test NIFTY – nowoczesne i nieinwazyjne badanie prenatalne

Czy test NIFTY to całkowicie bezpieczny test prenatalny z krwi

Prenatalne badania z krwi, które są oparte na analizie DNA płodu to innowacyjna metoda na wykrycie uszkodzeń genów u dzieci jeszcze przed ich narodzinami. To pozwala określić, czy płód rozwija się prawidłowo. Test NIFTY to nieinwazyjne badanie z 99-proc. skutecznością. Jeśli rodzice zamartwiają się o zdrowie swojego nienarodzonego jeszcze dziecka lub wiedzą, że są obciążeni genetycznie to mogą skorzystać z powyższego badania.

Czy test NIFTY to całkowicie bezpieczny test prenatalny z krwi?
Czy cena testu NIFTY jest adekwatna do wiarygodności testu NIFTY?
W jaki sposób dostarczany jest wynik testu NIFTY?
Gdzie zrobić test NIFTY w Gdańsku?

Czy test NIFTY to całkowicie bezpieczny test prenatalny z krwi?

Test NIFTY bada trisomie 21, 18, 9, 13, 16. i 22. chromosomu i są to m.in. zespół Edwardsa, zespół Downa, zespół Patau. Test NIFTY to innowacyjna metoda badania prenatalnego, która wykazuje się dużą dokładnością. Jest całkowicie bezpieczna dla płodu i dla matki. Badanie NIFTY wykonuje się najpóźniej do 10 tygodnia ciąży. Jest to nieinwazyjny sposób, gdyż polega na pobraniu krwi matki i oddaniu jej do laboratorium. Test ten pozwala na zdobycie dużej wiedzy na temat zdrowia swojego potomka, co pozwala rodzicom na podjęcie odpowiednich kroków w celu wyleczenia swojego dziecka w łonie matki. Test NIFTY może ujawnić również płeć dziecka, jeśli takie jest życzenie rodziców.

Czy cena testu NIFTY jest adekwatna do wiarygodności testu NIFTY?

Najszerszy test NIFTY polega na analizie, aż 94 nieprawidłowości DNA i jest bardzo dokładny, ponieważ daje 99-procentową skuteczność w wykrywaniu chorób genetycznych. Dlatego jego dość wysoka cena jest jak najbardziej adekwatna do korzyści, jakie dają wyniki. Jeśli, bowiem zostaną wykryte jakiekolwiek zmiany genetyczne, to można w odpowiednim momencie podjąć leczenie i zapewnić dziecku całkowicie normalne życie. Test NIFTY cena to fraza, jaką warto wpisać w wyszukiwarkę internetową i poznać, co oferują poszczególne laboratoria.

W jaki sposób dostarczany jest wynik testu NIFTY?

Na wynik testu NIFTY czeka się około 10 dni od momentu dostarczenia próbki do laboratorium. Często jednak wyniki są dostępne wcześniej. Wynik testu NIFTY jest dostarczany przy pomocy panelu diagnostycznego pacjenta lub możliwy do odebrania w formie papierowej bezpośrednio w laboratorium. Następnie należy udać się z opracowanym badaniem do lekarza genetyka w celu interpretacji.

Gdzie zrobić test NIFTY w Gdańsku?

Należy wybierać tylko autoryzowane i polecane placówki wykonujące test NIFTY w Gdańsku. Spis przychodni można sprawdzić na stronach WWW, wpisując frazę test NIFTY gdzie zrobić. Dane tam dostępne są skumulowane dla całej Polski, jednak można zawęzić wyszukiwania do określonego miasta, w tym przypadku Gdańska. W razie, gdyby zaistniała taka potrzeba można zamówić wizytę profesjonalnej pielęgniarki, która w warunkach domowych pobierze krew żylną od pacjentki i w bezpieczny sposób przetransportuje ją do laboratorium.

Oceń

Data publikacji: 23/09/2022, Data aktualizacji: 24/10/2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *