Test NIFTY – nowoczesne badanie prenatalne dla przyszłych mam

Na czym polega test NIFTY

Badania prenatalne stały się nieodłącznym elementem ciąży dla wielu przyszłych mam. Istnieje wiele testów, a test NIFTY wyróżnia się na ich tle. Pozwala on na wczesne wykrycie potencjalnych nieprawidłowości genetycznych u płodu. Daje przyszłym rodzicom spokój i pewne informacje. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu innowacyjnemu badaniu. Dowiemy się na czym polega test NIFTY pro oraz jakie ma zalety.

Na czym polega test NIFTY?
Jakie choroby wyklucza NIFTY?
Test NIFTY Warszawa – gdzie zrobić badanie?
NIFTY cena – ile kosztuje test NIFTY pro i co obejmuje?

Na czym polega test NIFTY?

Test NIFTY znany jest również jako test NIPT. To nowoczesne, nieinwazyjne badanie prenatalne. Pozwala na sprawdzenie ryzyka wystąpienia chorób genetycznych u płodu na bardzo wczesnym etapie ciąży. Dodatkowo badanie NIFTY jest bezpieczne. Nie wiąże się z ryzykiem poronienia, ponieważ próbką do badania jest jedynie krew przyszłej mamy. To ogromna zaleta testu NIFTY. W przeciwieństwie do inwazyjnych badań, takich jak amniopunkcja.

Jakie choroby wyklucza NIFTY?

Test NIFTY, szczególnie jego rozszerzona wersja – NIFTY pro wykrywa 94 choroby genetyczne. Znajdują się tam równie trzy częste trisomie, takie jak zespół Downa, Zespół Patau oraz zespół Edwardsa. Oprócz tego w swoim zakresie bada 84 mikrodelecje/mikroduplikacje oraz 4 choroby związane z nieprawidłowościami chromosomów płci. W przypadku trisomii 21, test NIFTY pro ma bardzo wysoką czułość – ponad 99%. Wynik badania NIFTY konsultuje się z lekarzem genetykiem, aby mieć dokładny obraz na sytuację.

Test NIFTY Warszawa – gdzie zrobić badanie?

Gdzie zrobić test NIFTY? Wiele mam zadaje sobie to pytanie. W Polsce istnieje wiele placówek, w których można zlecić wykonanie testu. Warto wybierając certyfikowane laboratoria, które zapewnią nam pełne bezpieczeństwo ora wiarygodność. Test NIFTY Warszawa – tam wykonasz NIFTY! Warto sprawdzić dokładnie zakres oferowanego testu prenatalnego z krwi, aby wybrać oryginalne badanie NIFTY.

NIFTY cena – ile kosztuje test NIFTY pro i co obejmuje?

Cena testu NIFTY – jaka jest? Test NIFTY pro jest droższy, kosztuje około 2400 zł. Jednak zawiera szerszy zakres badanych chorób w przeciwieństwie do tradycyjnej wersji NIFTY. Każde laboratorium może proponować inną cenę tego badania NIPT. Z reguły cena obejmuje pobranie próbki krwi, analizę w laboratorium oraz konsultację z lekarzem specjalistą. Podsumowując, test NIFTY to nowoczesne narzędzie diagnostyczne, które daje przyszłym rodzicom spokój ducha i pewność co do zdrowia ich dziecka.

Oceń

Data publikacji: 06/09/2023, Data aktualizacji: 08/09/2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *