Test NIFTY – nowoczesna diagnostyka prenatalna

Jakie są wskazania do wykonania testu NIFTY, Co bada test NIFTY - czy jego zakres zmienia się w zalezności od ciąży pojedyńczej albo podwójnej, Od czego zależy ubezpieczenie testu NIFTY pro, Jaki są korzyści z wykonanai badania NIFTY dla przyszłych rodziców

Test NIFTY to nowoczesna diagnostyka prenatalna, badająca cffDNA w krwi ciężarnej. Dzięki temu można poznać stan zdrowia dziecka oraz wykryć nawet 94 różnych chorób, które nie zawsze dają jednoznaczne objawy. Dzięki temu rodzice mogą poznać stan zdrowia swojego dziecka i w spokoju przygotować się do jego narodzin.

Jakie są wskazania do wykonania testu NIFTY?
Co bada test NIFTY – czy jego zakres zmienia się w zalezności od ciąży pojedyńczej albo podwójnej?
Od czego zależy ubezpieczenie testu NIFTY pro?
Jakie są korzyści z wykonania badania NIFTY dla przyszłych rodziców?

Jakie są wskazania do wykonania testu NIFTY?

Test NIFTY wskazania – tak naprawdę każda kobieta może wykonać to badanie. Test NIFTY jest w szczególności zalecany dla kobiet po 35 roku życia, szczególnie jeśli inne badania prenatalne mogą wskazywać na nieprawidłowości. Analiza jest polecana dla kobiet, które korzystały z metody in vitro, lub u których dochodziło do poronienia – badanie powinny również wykonać ciężarne, w których bliskiej rodzinie pojawiały się przypadki wad genetycznych.

Co bada test NIFTY – czy jego zakres zmienia się w zależności od ciąży pojedynczej albo podwójnej?

Wiele kobiet pyta o to, co bada test NIFTY? Bez względu na to, czy jest to ciąża mnoga lub pojedyncza, zakres badania jest taki sam. Przeciwwskazaniem do wykonania analizy jest dopiero co najmniej ciąża trojacza – test NIFTY można więc bezpiecznie wykonywać zarówno w przypadku urodzenia jednego dziecka, jak i bliźniąt.

Od czego zależy ubezpieczenie testu NIFTY PRO?

Test NIFTY ubezpieczenia obejmuje badanie NIFTY PRO, która w pakiecie dla rodziców zawiera już ubezpieczenie wyniku w przypadu tzw. wyniku fałszywie dodatniego – wówczas pacjentka może liczyć na refundację części kosztów leczenia. Ubezpieczenia w cenie nie zapewnia zwykłe badanie NIFTY, które jest nieco mniejszą wersją NIFTY PRO.

Jakie są korzyści z wykonania badania NIFTY dla przyszłych rodziców?

Test NIFTY to nowoczesna diagnostyka prenatalna – stosuje się ją do wykrywania 95 różnych schorzeń. Warto wśród nich wymienić zespół Downa, Edwardsa, Patau czy zespół Van der Woude. Badanie NIFTY oraz NIFTY PRO jest bezpieczne dla matki i dziecka, polega wyłącznie na badaniu próbki krwi żylnej matki – może uchronić przed koniecznością wykonania badań inwazyjnych.

Oceń

Data publikacji: 26/05/2021, Data aktualizacji: 29/06/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *