Test NIFTY: niezbędna przesiewowa diagnostyka prenatalna dla przyszłych Mam

Test NIFTY: niezbędna przesiewowa diagnostyka prenatalna dla przyszłych Mam

Test NIFTY dla spokoju przyszłych Mam

Test NIFTY, znany jako nieinwazyjne badanie prenatalne (NIPT), stanowi ważne narzędzie w nowoczesnej opiece prenatalnej, umożliwiając przyszłym rodzicom sprawdzenie genetycznego zdrowia ich nienarodzonego dziecka. Ze względu na swoją wysoką dokładność i bezpieczeństwo, test ten zyskał szerokie uznanie. Kto powinien rozważyć wykonanie tego badania, ile kosztuje, gdzie można je wykonać w Warszawie oraz jakie korzyści może przynieść przyszłym mamom?

Spis treści:

  1. Test NIFTY – kto powinien wykonać i dlaczego?
  2. Test NIFTY cena – co zawiera?
  3. Test NIFTY gdzie zrobić – Warszawa?
  4. Test NIFTY dla spokoju przyszłych Mam

Test NIFTY – kto powinien wykonać i dlaczego?

Badanie NIFTY jest zalecane szczególnie dla ciężarnych, które mogą mieć podwyższone ryzyko nieprawidłowości genetycznych u płodu. Wskazania do wykonania testu obejmują kobiety w ciąży po 35 roku życia, z historią genetycznych nieprawidłowości w rodzinie, jak również otrzymaniem niejednoznacznych wyników wcześniejszych badań przesiewowych. Test NIFTY pozwala na wykrycie ryzyka takich chorób jak zespół Downa, zespół Edwardsa i zespół Patau. Zakres testu NIFTY obejmuje również inne choroby genetyczne.

Test NIFTY cena – co zawiera?

Cena testu NIFTY waha się zazwyczaj od 1800 do 2500 złotych i zależy od wybranej placówki oraz zakresu usług. Rozszerzona wersja badania prenatalnego, NIFTY pro sprawdza 94 choroby genetyczne. Cena testu NIFTY pro zapewnia także konsultacje z lekarzem genetykiem – w przypadku otrzymania wyniku nieprawidłowego. Przyszli rodzice, na życzenie mogą także poznać płeć maluszka.

Test NIFTY gdzie zrobić – Warszawa?

Gdzie zrobić test NIFTY? W Polsce w różnych miastach znajdują się placówki, gdzie przyszłe mamy mogą wykonać badanie NIFTY. Test NIFTY Warszawa, Łódź, Gdańsk – to tylko kilka miast, w których znajdują się placówki oferujące test NIFTY. Przy wyborze odpowiedniego miejsca warto zwrócić uwagę na certyfikaty laboratorium oraz opinie innych pacjentów. Warto także sprawdzić oferty różnych placówek i porównań, który test NIPT jest dla nas najlepszy.

Test NIFTY dla spokoju przyszłych Mam

Decyzja o wykonaniu testu NIFTY może znacząco przyczynić się do psychicznego komfortu przyszłych mam. Wiedza uzyskana dzięki badaniu zmniejsza stres związany z niepewnością o zdrowie maluszka. Test NIFTY, dzięki swojej wysokiej czułości i specyficzności, daje przyszłym rodzicom poczucie bezpieczeństwa, które jest nieocenione w tak ważnym okresie jakim jest oczekiwanie na narodziny dziecka. Badanie NIFTY jest znaczącym wsparciem w prenatalnej opiece medycznej, oferując nie tylko dokładne wyniki, ale również spokój dla przyszłych rodziców.

Oceń

Data publikacji: 12/05/2024, Data aktualizacji: 27/06/2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *