Test NIFTY – jak i gdzie można go wykonywać?

Jaki jest przebieg testu NIFTY

Test NIFTY to najnowocześniejsza diagnostyka prenatalna, która zdobyła uznanie na całym świecie. Wystarczy próbka krwi żylnej, by poznać stan zdrowia maluszka nawet na wczesnym etapie ciąży. Wielu rodziców pyta o to test NIFTY gdzie zrobić – laboratoria genetyczne można znaleźć na terenie całego kraju.

Jaki jest przebieg testu NIFTY?
Cena testu NIFTY – czy możliwa jest jego refundacja na NFZ?
Gdzie zrobić test NIFTY – autoryzowane placówki
Nieprawidłowy wynik testu NIFTY – co dalej?

Jaki jest przebieg testu NIFTY?

Na test NIFTY wystarczy umówić się w wybranej placówce – w wyznaczonym terminie od pacjentki zostaje pobrane ok. 15 ml krwi żylnej – procedura wygląda tak samo jak przy morfologii. Następnie próbka trafia do laboratorium BGI, gdzie jest poddawana analizie. W krwi matki znajduje się cffDNA dziecka, które zawiera jego materiał genetyczny – na tej podstawie można określić, czy dziecko nie cierpi na zaburzenia DNA.

Cena testu NIFTY – czy możliwa jest jego refundacja na NFZ?

Niestety – obecnie test NIFTY nie jest refundowany. NFZ nie refunduje żadnego z testów NIPT, mimo iż należą one do najnowocześniejszej diagnostyki prenatalnej. Test NIFTY cena może zostać rozłożona na korzystne raty, dlatego pary nie muszą martwić się o to, skąd pozyskać pieniądze na badanie.

Gdzie zrobić test NIFTY – autoryzowane placówki

Zaleca się wykonywać test NIFTY w autoryzowanej placówce – ich listę można znaleźć na stronie badanienifty.pl. Wybór autoryzowanej placówki gwarantuje wysoką jakość badania oraz kompleksową cenę bez dodatkowych opłat. Autoryzowane placówki wykonują oryginalne badanie, przy których próbki są analizowane w laboratorium BGI. Tego typu laboratoria pobierają próbki bezpośrednio w swojej placówce lub umożliwiają skorzystanie z usługi mobilnej pielęgniarki.

Nieprawidłowy wynik testu NIFTY – co dalej?

Nieprawidłowy wynik testu NIFTY umożliwia bezpłatną konsultację z lekarzem genetykiem zawartą w cenie badania. Lekarz poinformuje, jakie nieprawidłowości zostały wykryte i jak powinno wyglądać dalsze postępowanie. Jeśli rodzice chcą się na to zdecydować, nieprawidłowy wynik badania może być sprawdzony przez badania prenatalne inwazyjne. Warto podkreślić, że wiarygodność testu NIFTY wynosi 99%.

Oceń

Data publikacji: 19/04/2022, Data aktualizacji: 10/05/2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *