Test NIFTY, czy warto go wykonać?

Czy test NIFTY jest wiarygodny

Wykonanie testu NIFTY jest możliwe jeszcze w pierwszym trymestrze ciąży, tuż po 10 tygodniu ciąży. Pozwala on na wczesne wykrycie wad genetycznych płodu i jest metodą całkiem nieinwazyjną, zarówno dla matki jak i dziecka. Badanie polega na pobraniu krwi żylnej pacjentki, przypomina więc standardową morfologię. Test NIFTY możemy spotkać w kilku rodzajach; basic, standard i plus lub pro, a nawet twins. Każdy z nich oferuje nam inny zakres badanych chorób. 

Czy test NIFTY jest wiarygodny?
Gdzie zrobić test NIFTY na Śląsku?
Ile czeka się na wynik testu NIFTY?
Czy ceny testu NIFTY mogą być różne?

Czy test NIFTY jest wiarygodny?

Test NIFTY jest wysoce czułym badaniem, które z prawdopodobieństwem rzędu 99% jest w stanie powiedzieć nam czy dziecko zostało obciążone chorobą genetyczną. Mamy też możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, choć odsetek błędów jest naprawdę niewielki. Wszystko to jednak dla osób, które nie są przekonane. W razie gdyby ich wynik okazał się fałszywie negatywny, mają możliwość uzyskać zwrot pieniędzy za badania.

Gdzie zrobić test NIFTY na Śląsku?

Gdzie zrobić test NIFTY? Wykonanie testu NIFTY jest możliwe właściwie w każdym mieście w województwie śląskim. Jeśli akurat nie mamy możliwości udać się do konkretnej placówki, możemy zamówić wizytę domową. W jej trakcie wyspecjalizowany personel medyczny pobierze nam krew do badania. Wszystko odbywa się w ciągu 15 minut, a wyniki możemy odebrać online.

Ile czeka się na wynik testu NIFTY?

Kiedy próbka dotrze już do laboratorium, co może potrwać 1-2 dni, na wyniki testu NIFTY nie powinniśmy czekać dłużej niż 10 dni roboczych. Najczęściej jednak wszystko odbywa się w krótszym terminie.

Czy ceny testu NIFTY mogą być różne?

Ceny testy NIFTY różnią się w zależności od miasta, ale i od rodzaju badania. Test NIFTY jest dostępny w wersji Basic, Standard, Plus lub Pro i Twins. Każda z tych metod zawiera inną pulę badań genetycznych, co przekłada się na cenę.

Test NIFTY Basic jest najtańszy, a w jego zakres wchodzi analiza trzech najczęściej występujących trisomii. Cena waha się między 1900-2200 zł. Test NIFTY Twins jest porównywalny, jednak wykonywany w przypadku ciąży wielopłodowej.

NIFTY Standard poza najczęściej występującymi trisomiami, oferuje także ocenę czterech zaburzeń chormosomów płci. Jego cena, to ok. 2000-2200 zł.

Test NIFTY Plus jest w stanie zbadać aż 70 możliwych wad genetycznych, a koszt to ok. 2300 zł.

Test NIFTY Pro daje możliwość analizy aż 94 chorób genetycznych, a w tym zawiera ubezpieczenie w razie otrzymania wyniku fałszywie negatywnego. Jego cena waha się między 2400-2800 zł.

Oceń

Data publikacji: 26/06/2022, Data aktualizacji: 26/07/2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *