Test NIFTY – aby czas ciąży spędzić bez niepokoju

Co zwiera cena testu NIFTY

Czas ciąży jest dla większości przyszłych rodziców jednym z najważniejszych momentów w ich życiu. Niecierpliwość w oczekiwaniu na potomka miesza się z niepewnością, czy aby z płodem jest wszystko w porządku. Żeby mieć co do tego większą pewność wiele par decyduje się na wykonanie testu NIFTY. Skrót pochodzi od angielskiej nazwy Non-invasive Fetal Trisomy Test, a samo badanie jest jednym z najdokładniejszych badań prenatalnych, które wykrywa szereg chorób genetycznych, m.in. trisomię 21. (zespół Downa), trisomię 18. (zespół Edwardsa), trisomię 13. (zespół Patau).

Co zwiera cena testu NIFTY?
Test NIFTY Warszawa i okolice, gdzie zrobić test NIFTY?
Czy wynik testu NIFTY pro jest wiarygodny?
Dlaczego kobiety decydują się na test NIFTY?

Co zawiera cena testu NIFTY?

Wiele osób decydując się na wykonanie takiego badania zastanawiać się może co zawiera cena testu NIFTY? Najszerszy zakres oferuje test NIFTY pro, cena zawiera w sobie analizę umożliwiającą wykrycie 94 chorób w ciąży pojedynczej, m.in. trisomię 21. (zespół Downa), trisomię 18. (zespół Edwardsa), trisomię 13. (zespół Patau). Zawarte jest tutaj również ubezpieczenie, możliwość konsultacji z lekarzem genetykiem, w przypadku wykrycia nieprawidłowości oraz na życzenie rodziców, możliwość określenia płci dziecka. Jeśli natomiast jakość pobranej pierwotnie próbki okaże się niewystarczająca, wtedy mamy gwarancję pobrania kolejnej próbki do analizy.

Test NIFTY Warszawa i okolice, gdzie zrobić test NIFTY?

Niejednej przyszłej matce, mieszkającej lub przebywającej akurat w stolicy bądź okolicach, może „chodzić” po głowie następująca myśl: „Test NIFTY Warszawa i okolice, gdzie zrobić test NIFTY Warszawa?” Stołecznych laboratoriów wykonujących takie analizy znaleźć można obecnie bardzo dużo. Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać takie hasła jak: „test nifty pro Warszawalub „test nifty, gdzie zrobić, jeśli interesuje nas wykonanie badania w okolicach Warszawy.

Czy wynik testu NIFTY pro jest wiarygodny?

Jeśli ktoś nie jest do końca pewny, ponieważ nurtuje go pytanie czy wynik testu NIFTY pro jest wiarygodny? To odpowiedzią na nie jest szeroka walidacja kliniczna tego testu NIFTY. Zostało więc ono sprawdzone na dużej liczbie ciąż, co najlepiej potwierdza jego skuteczność i wiarygodność.

Dlaczego kobiety decydują się na test NIFTY?

To potwierdzenie skuteczności badania oraz jego wysoka czułość jest jedną z odpowiedzi na pytanie dlaczego kobiety decydują się na test NIFTY? Korzystają z niego również ze względu na bezpieczeństwo tego testu, czyli brak ryzyka poronienia. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż jest to analiza bardzo prosta, wykonywana na próbce krwi z żyły kobiety. Nie ma tu więc konieczności wykonania amniopunkcji. Odchodzi więc kolejny stres, tak bardzo niewskazany w czasie ciąży.

Oceń

Data publikacji: 01/04/2023, Data aktualizacji: 26/04/2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *