Sanco czy Nifty, czyli jaki test prenatalny jest najlepszy?

Który test wybrać Sanco czy nifty, Sanco czy nifty - jaka jest populraność tych testów NIPT w Polsce, NITY i Sanco - dlaczego kobiety ufają tym nieinwazyjnym testom prenatalnym, Jakie są zalety wykonania testu Sanco i testu NIFTY

Nowoczesne, bezinwazyjne testy NIPT w Polsce prenatalne cieszą się rosnącą popularnością. Wielu rodziców zastanawia się nad tym, które badanie wybrać – Sanco czy Nifty? Każde ma swoje wady i zalety, które warto brać pod uwagę wybierając konkretną analizę. Badania prenatalne pozwalają na poznanie stanu zdrowia dziecka już od 10 tygodnia ciąży.

Który test wybrać Sanco czy nifty?
Sanco czy nifty – jaka jest populraność tych testów NIPT w Polsce?
NITY i Sanco – dlaczego kobiety ufają tym nieinwazyjnym testom prenatalnym?
Jakie są zalety wykonania testu Sanco i testu NIFTY

Który test wybrać Sanco czy Nifty?

Decyzja odnośnie wyboru konkretnego testu prenatalnego powinna należeć do rodziców. NIFTY PRO to badanie o najszerszym zakresie wykrywania zaburzeń genetycznych, dlatego też wykazuje większą dokładność niż test Sanco. NIFTY było wykonywane na całym świecie znacznie częściej i co ważne, posiada ubezpieczenie na wypadek tzw. wyniku fałszywie dodatniego.

Sanco czy Nifty – jaka jest popularność tych testów NIPT w Polsce?

Testy NIPT w Polsce cieszą się coraz większą popularnością, a zainteresowanie nieinwazyjnymi testami prenatalnymi stale rośnie. Na terenie całego kraju jest nawet kilkaset placówek, które wykonują tego typu badania. Badanie nieinwazyjne są szansą na bezpieczne zbadania zdrowia dziecka, a także poleca się je wykonać w przypadku nieprawidłowości wykrywanych przez inne badania nieinwazyjne.

NIFTY i Sanco – dlaczego kobiety ufają tym nieinwazyjnym testom prenatalnym?

Nieinwazyjne testy prenatalne mają bardzo wysoką czułość i skuteczność sięgającą nawet 99%. Ryzyko błędu jest bardzo niskie. W przypadku badania NIfty PRO w cenie znajduje się już ubezpieczenie wyniku, co dodatkowo świadczy o jakości przeprowadzanego badania.

Jakie są zalety wykonania testu Sanco i testu Nifty?

Bez względu na to, czy rodzice wybiorą Sanco czy Nifty, mogą poznać stan zdrowia dziecka już od 10 tygodnia ciąży. Badanie jest dostępne również w przypadku ciąży bliźniaczej. Badania są nieinwazyjne, dlatego też nie niosą żadnego zagrożenia dla matki oraz dla dziecka, a są znacznie bardziej czułe niż badania inwazyjne. Nowoczesna diagnostyka to szybki i wyjątkowo skuteczny sposób na poznanie stanu zdrowia maluszka już od samego początku ciąży.

Oceń

Data publikacji: 27/07/2021, Data aktualizacji: 12/11/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *