Prenatal testDNA: nieinwazyjny i nowoczesny test prenatalny

Prenatal testDNA: nieinwazyjny i nowoczesny test prenatalny

Czym jest Prenatal testDNA

W obliczu rosnących możliwości w dziedzinie medycyny prenatalnej, Prenatal testDNA wyznacza nowe standardy w nieinwazyjnej diagnostyce przesiewowej, umożliwiając przyszłym rodzicom zdobycie istotnych informacji na temat zdrowia genetycznego ich nienarodzonego dziecka. Jako metoda bezpieczna i skuteczna, test ten zapewnia spokój bez dodatkowego ryzyka dla ciąży. Jak Prenatal testDNA może pomóc przyszłym rodzicom? Dlaczego badanie jest godne polecenia?

Czym jest Prenatal testDNA?
Prenatal testDNA – cena
Prenatal testDNA – dokładność
Prenatal testDNA – bez ryzyka

Czym jest Prenatal testDNA?

Prenatal testDNA to zaawansowany i nieinwazyjny test prenatalny (NIPT), który analizuje wolne DNA płodu krążące w krwi ciężarnej kobiety, aby wykryć ryzyko różnych nieprawidłowości. Test bada m.in. trisomie i monosomie wszystkich 23 par chromosomów, także wszystkie delecje i duplikacje większe niż 7 MPZ oraz 9 mikrodelecji o wielkości między 3 a 7 MPZ, w tym zespół DiGeorge’a. Wynik testu Prenatal testDNA jest zbliżony do analizy kariotypu płodu.

Prenatal testDNA – cena

Cena Prenatal testDNA może wahać się w zależności od wybranego pakietu. Każde badanie ma inną cenę – Prenatal testDNA Karyo Pkus, Prenatal testDNA 3, Prenatal testDNA RHD. Badanie kosztuje od 550 zł do 2600 zł. Chociaż cena może wydawać się wysoka, wartością jaką oferuje jest zaawansowana wiedza na temat genetycznego zdrowia dziecka, co umożliwia przyszłym rodzicom uzyskanie spokoju. Pamiętajmy, że wskazaniem do wykonania badania prenatalnego jest wiek przyszłej mamy. Wraz z nim rośnie ryzyko chorób genetycznych u płodu.

Prenatal testDNA – dokładność

Jednym z najważniejszych atutów Prenatal testDNA jest jego wysoka dokładność. Test ten jest w stanie z niezwykłą precyzją identyfikować ryzyko nieprawidłowości, oferując ponad 99% skuteczności dla całego zakresu badania. To bardzo istotne, ponieważ jest to jedyny NIPT z takim procentem czułości dla wszystkich chorób, które wchodzą w zakres badania. Wykonując ten test, przyszłe mamy mogą mieć pewność, że badanie da im wiarygodny wynik.

Prenatal testDNA – bez ryzyka

Prenatal testDNA jest uznawany za test całkowicie bez ryzyka. Ponieważ wykorzystuje tylko próbkę krwi pobraną od przyszłej mamy, eliminuje ryzyko związane z inwazyjnymi metodami, takimi jak amniopunkcja, które mogą prowadzić do komplikacji, w tym poronienia. Brak inwazyjności sprawia, że test jest bezpieczny zarówno dla mamy oraz dziecka, co czyni go idealnym wyborem dla tych, którzy szukają pewności bez narażania zdrowia ciąży.

Oceń

Data publikacji: 15/06/2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *