NIFTY pro - czy moje dziecko urodzi się zdrowe?

NIFTY pro – czy moje dziecko urodzi się zdrowe?

Wyniki testu NIFTY pro - jak mogę je sprawdzić, Jakie dane są obowiązkowe na wynikach testu NIFTY pro, O czym mówią wyniki testu NIFTY pro

Obecnie mamy możliwość sprawdzenia stanu zdrowia dziecka nawet wtedy, kiedy jeszcze się nie urodziło. To bardzo ważne, ponieważ możemy przygotować się na to czy dziecko jest zdrowe czy chore. W takim celu wykonuje się obecnie testy NIFTY pro, które mają bardzo wysoką skuteczność diagnozy.

Wyniki testu NIFTY pro – jak mogę je sprawdzić?
Jakie dane są obowiązkowe na wynikach testu NIFTY pro?
O czym mówią wyniki testu NIFTY pro?

Wyniki testu NIFTY pro – jak mogę je sprawdzić?

Kiedy decydujemy się na wykonanie testu NIFTY pro możemy zrobić to w jednym z wyznaczonych punktów lub podczas wizyty domowej. Następnie czekamy, aż próbka zostanie przebadana w laboratorium. Czas oczekiwania to zazwyczaj około 10 dni. Potem możemy sprawdzić wyniki. Przede wszystkim są one udostępniane na stronie internetowej laboratorium. Mamy więc możliwość sprawdzenia ich bez wychodzenia z domu. Wystarczy zalogować się do Panelu Pacjenta. Dokument ten jest oryginałem, ponieważ zawiera podpis elektroniczny.

Jakie dane są obowiązkowe na wynikach testu NIFTY pro?

Test NIFTY pro wyniki przedstawia nam w kompleksowej formie. Wyniki testu NIFTY pro obejmują przede wszystkim informacje czy istnieje podwyższone ryzyko wystąpienia chorób takich jak zespół Downa, Edwardsa, Patau. Dodatkowo badane jest ryzyko wystąpienia ponad 90 chorób. Na wyniku musi znaleźć unikalny kod paskowy NIFTY, wiek ciąży, przypuszczalny termin porodu, frakcja płodowa, jeden z możliwych wyników – ryzyko niskie lub wysokie, a także przedział referencyjny, prawdopodobieństwo wystąpienia chorób, dodatkowe uwagi i inne informacje. Poza tym załącza się odniesienie, które ma potwierdzać skuteczność testu NIFTY. Na końcu widnieje podpis osoby wykonującej test. Dodatkowo można poznać płeć dziecka.

O czym mówią wyniki testu NIFTY pro?

Wyniki testu mówią nam przede wszystkim o tym czy istnieje podwyższone ryzykowo wystąpienia badanych testem chorób. To jest główna informacja, jaką możemy pozyskać. Dowiadujemy się czy dziecko urodzi się zdrowe czy jednak będzie miało jakieś zaburzenia genetyczne, które przenoszą się na jego ogólny stan zdrowia. Warto więc wykonać taki test i wiedzieć, co nas czeka.

Oceń

Data publikacji: 31/07/2020, Data aktualizacji: 12/11/2021

Możliwość komentowania została wyłączona.