Badanie wolnego płodowego DNA jako rekomendowany sposób wykrycia wad genetycznych płodu

Badania wolnego płodowego DNA a test NIFTY pro

Badanie wolnego płodowego DNA wykrywa na wczesnym etapie ciąży możliwe wady genetyczne u dziecka. Badanie to opiera się na analizie cffDNA, czyniąc je bardzo wiarygodnym. Diagnostyka prenatalna staje się coraz bardziej popularna ze względu na możliwość poznania stanu zdrowia dziecka jeszcze przed porodem. Co warto wiedzieć na ten temat?

Badania wolnego płodowego DNA a test NIFTY pro
Prenatalne badania genetyczne – analiza cffDNA
badanie wolnego płodowego DNA – jak wybrać test NIPT?
Gdzie zrobić badania wolnego płodowego DNA w Warszawie?

Badania wolnego płodowego DNA a test NIFTY pro

Test NIFTY pro jest najczęściej wykonywanym badaniem NIPT, polegającym na analizie wolnego płodowego DNA. Test ten cieszy się dużą popularnością zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na popularność tego testu zapewne ma wpływ jego dokładność oscylująca w granicach 99%, możliwości uzyskania wyników w krótkim czasie oraz fakt, że badanie wolnego płodowego DNA pozwala wykryć szeroki zakres chorób genetycznych na wczesnym etapie ciąży.

Prenatalne badania genetyczne – analiza cffDNA

Badanie wolnego płodowego DNA, czyli cffDNA może wykazać, czy istnieje ryzyko wystąpienia u płodu chorób o podłożu genetycznym. Zakres wykrywanych mutacji genów przy pomocy testu NIFTY pro jest naprawdę szeroki. Test NIFTY pro wykrywa aż 94 różne choroby. Badanie to pozwala również określić płeć dziecka znacznie dokładniej niż przy pomocy badania USG.

Badanie wolnego płodowego DNA – jak wybrać test NIPT?

Zastanawiając się nad tym, który test NIPT wykonać warto zwrócić uwagę na jego zakres, czyli ilość chorób, które wykrywa. Warto sprawdzić również, gdzie odbywa się pobranie próbki do badania oraz czy test oferuje ubezpieczenie od wyników fałszywie negatywnych. Można również porównać czas oczekiwania na wynik testu oraz sprawdzić, czy wyniki badań będą dostępne online. Warto skontrolować również, czy cena testu obejmuje konsultacje i omówienie wyników ze specjalistą.

Gdzie zrobić badania wolnego płodowego DNA w Warszawie?

Badanie wolnego płodowego DNA Warszawa można wykonać w każdym spośród 7 autoryzowanych laboratoriów TestDNA w Warszawie. Wystarczy zadzwonić i umówić się na wizytę. Często istnieje opcja wykonania badania tego samego dnia. Istnieje opcja dojazdu pielęgniarki i wykonania testu w domu.

Oceń

Data publikacji: 21/10/2022, Data aktualizacji: 15/11/2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *