Badanie wolnego płodowego DNA , czy to klucz do spokoju?

Badanie wolnego płodowego DNA , czy to klucz do spokoju dla każdej przyszłej mamy?

Kiedy najlepiej zrobić badanie wolnego płodowego DNA

W dzisiejszych czasach badania prenatalne stają się coraz bardziej zaawansowane. Wśród nich jest badanie wolnego płodowego DNA, często nazywane testem NIPT. Jednym z najczęściej wybieranych prenatalnych badań genetycznych jest test NIFTY. Kiedy wykonać badanie wolnego płodowego DNA? Co takiego ma w sobie NIFTY?

Kiedy najlepiej zrobić badanie wolnego płodowego DNA?
Czy warto robić badania wolnego płodowego DNA?
Jak inaczej nazywane jest cffDNA i co to jest?
Ile kosztuje badanie wolnego płodowego DNA w Warszawie?

Kiedy najlepiej zrobić badanie wolnego płodowego DNA?

Badanie wolnego płodowego DNA można wykonać od 10 tygodnia ciąży. Wykonuje się je w tym czasie, żeby zapewnić prawidłowy wynik bez konieczności ponownego pobrania próbki. W 10 tygodniu ciąży ilość DNA dziecka jest już odpowiednia do przeprowadzenia badania. Testy NIPT polecane są kobietom w ciąży po 35 roku życia. Wraz z wiekiem mamy rośnie ryzyko wystąpienia chorób genetycznych u płodu.

Czy warto robić badania wolnego płodowego DNA?

Badania wolnego płodowego DNA są nieinwazyjne i w pełni bezpieczne dla przyszłej mamy i płodu. Próbką do badania jest krew przyszłej mamy. Dzięki temu każda mama bez obaw może zdecydować się na jego wykonanie. W zależności od wybranego badania wolnego płodowego DNA, zakres badanych chorób może być inny. W tym miejscu warto wspomnieć o teście NIFTY pro. Warto więc rozważyć jego wykonanie, zwłaszcza jeśli istnieją jakiekolwiek obawy dotyczące zdrowia maluszka.

Jak inaczej nazywane jest cffDNA i co to jest?

CffDNA nazywane jest inaczej wolne płodowe DNA. Jest to DNA płodu, które krąży we krwi mamy. Pozwala na analizę genetyczną płodu bez konieczności wykonywania inwazyjnych badań, takich jak amniopunkcja. Obecna technologia daje nam takie możliwości. Warto z nich skorzystać i nie narażać się na stres i niepokój, który może być związany z testami inwazyjnymi.

Ile kosztuje badanie wolnego płodowego DNA w Warszawie?

Cena badania wolnego płodowego DNA może się różnić w zależności od miejsca wykonania, placówki. Wykonasz również badanie wolnego płodowego DNA w Warszawie, pobliskich miastach oraz na terenie całej Polski. Przykładem tego badania jest NIFTY Pro, który kosztuje około 2400 zł, W cenie zawiera ubezpieczenie wyniku fałszywie negatywnego. Badanie NIFTY wykonało już prawie 10 000 000 mam na całym świecie. Jest więc godne uwagi.

Oceń

Data publikacji: 06/09/2023, Data aktualizacji: 08/09/2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *