Badanie NIFTY PRO – z czego wynika jego popularność?

Jak działa badanie NIFTY pro, Czy skutecznośc testu NIFTY zależey od jego ceny, Kiedy nie powinno się wykonywać badania NIFTY pro, Cena badania NIFTY a miejsce jego wykonania czy ma znaczenie

Badanie NIFTY PRO to jedna z najnowocześniejszych metod diagnostyki prenatalnej, która jest całkowicie nieinwazyjna i bezpieczna dla matki oraz dziecka. Daje odpowiedź dotyczącą stanu zdrowia maluszka, mogąc uspokoić rodziców. Test NIPT jest w szczególności polecany dla kobiet, u których inne badania prenatalne wskazywały możliwe nieprawidłowości.

Jak działa badanie NIFTY pro?
Czy skuteczność testu NIFTY zależy od jego ceny?
Kiedy nie powinno się wykonywać badania NIFTY pro?
Cena badania NIFTY, a miejsce jego wykonania czy ma znaczenie?

Jak działa badanie NIFTY PRO?

Badanie NIFTY PRO bada aż 94 możliwe nieprawidłowości genetyczne u płodu, analizując wolne płodowe DNA znajdujące się w krwi matki. Do badania wystarczy więc wyłącznie próbka krwi żylnej ciężarnej. Test NIFTY pozwala na wykonanie badań prenatalnych już od 10 tygodnia ciąży, zapewniając wynik, którego wiarygodność sięga 99,9% oraz najszerszy zakres badania spośród dostępnych na rynku analiz.

Czy skuteczność testu NIFTY zależy od jego ceny?

Test NIFTY jest zawsze wykonywany zgodnie z wypracowanymi standardami, dlatego też cena badania nie ma żadnego wpływu na jego skuteczność. Oczywiście warto wybierać autoryzowane placówki wykonujące badania genetyczne szybko oraz komfortowo. Laboratoria mają własne cenniki, dlatego też test NIFTY cena to kwestia, która jest regulowana indywidualnie przez placówki wykonujące badanie.

Kiedy nie powinno się wykonywać badania NIFTY PRO?

NIFTY PRO to test NIPT, którego nie może wykonywać każda kobieta. Przeciwwskazaniem do badania jest ciąża co najmniej trojacza, a także wykonywanie transfuzji krwi lub terapii komórkami macierzystymi u matki w przeciągu ostatnich 8 tygodni. Badanie NIFTY PRO nie powinno być wykonywane również po przeszczepach narządów oraz u nosicielek zaburzeń chromosomowych.

Cena badania NIFTY, a miejsce jego wykonania czy ma znaczenie?

Każdy test NIPT powinien być wykonywany w wyspecjalizowanych placówkach zajmujących się nowoczesną diagnostyką prenatalną. Samo miejsce wykonania badania nie powinno mieć wpływu na cenę, którą kształtuje koszt opłacenia personelu medycznego, wykorzystywany do badania sprzęt czy nawet miasto, w którym badanie jest wykonywane.

Oceń

Data publikacji: 26/05/2021, Data aktualizacji: 29/06/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *