Badanie MTHFR na czym polega i kto powinien je wykonać?

Badanie MTHFR cena - na czym polega te badanie?

Badanie MTHFR cena polega na przeanalizowaniu materiału genetycznego i wykryciu wariantu C677T/A1298C genu MTHFR. Jeśli wariant ten zostanie wykryty, to oznacza zaburzenia przekształcania kwasu foliowego w organizmie, a kwas foliowy ma ogromne znaczenie w przebiegu ciąży i rozwoju płodu. Wpływa on na formowanie układu nerwowego i kręgosłupa u dziecka. Dzieci z właściwą podążą kwasu foliowego, częściej rodzą się bez wad cewy nerwowej.

Badanie MTHFR cena – na czym polega te badanie?
Badanie MTHFR cena – ile kosztuje badanie?
Badanie MTHFR cena – o czym mówi wynik badania?
Badanie MTHFR cena – kto powinien zrobić badanie?

Badanie MTHFR cena – na czym polega to badanie?

Badanie MTHFR cena jest bardzo łatwe do przeprowadzenia. Można wykonać je, pobierając wymaz z wewnętrznej strony policzka. Drugi sposób to pobranie krwi żylnej od matki, którą poddaje się analizie w warunkach laboratoryjnych.

Badanie MTHFR cena – ile kosztuje badanie?

Badanie MTHFR nie jest drogie. Koszty wahają się od 220 do 320 złotych. MTHFR cena nie jest wygórowana w zamian za korzyści, jakie można zyskać. Czas oczekiwania na wyniki w zależności od laboratorium to 10-14 dni.

Badanie MTHFR cena – o czym mówi wynik badania?

Badanie MTHFR polega na analizie genetycznej pobranego materiału i ustaleniu, czy jest w nim wariant C677T/A1298C genu MTHFR. Jeżeli badanie wykryje ten niebezpieczny wariant, to konieczne jest zastosowanie leczenia i podawanie matce odpowiedniej formy wysoko przyswajalnego kwasu foliowego. Wynik badania MTHFR powinien w każdym przypadku zostać szczegółowo omówiony z lekarzem prowadzącym.

Badanie MTHFR cena – kto powinien zrobić badanie?

Badanie MTHFR jest zalecane do przeprowadzenia u kobiet, które planują ciążę, szczególnie jeśli zdarzały się poronienia lub w przeszłości urodziło się dziecko z wadą cewy nerwowej. Wskazaniem do przeprowadzenia analizy genetycznej jest również podwyższony poziom homocysteiny we krwi lub anemii megaloblastycznej. Te dwie przypadłości mogą wskazywać na to, że kwas foliowy jest przyswajany nieprawidłowo.

Oceń

Data publikacji: 23/09/2022, Data aktualizacji: 24/10/2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *