Badanie MTHFR – dlaczego warto je wykonać?

Badanie MTHFR - kiedy warto się zdecydować

Badanie MTHFR to jedno z najnowocześniejszych testów diagnostycznych, pozwalające ustalić poziom stężenia homocysteiny w krwi. Dlaczego jednak badanie jest tak ważne dla Twojego zdrowia? Nieprawidłowe stężenie homocysteiny we krwi może powodować występowanie zakrzepicy, a nieunormowane prowadzić może również do niebezpiecznej dla zdrowia oraz życia choroby, jaką jest miażdżyca. Jednym ze skutków nieprawidłowego stężenia homocysteiny we krwi są także problemy z zajściem oraz utrzymaniem ciąży. Poniżej znajdziesz kilka cennych informacji o teście, jakim jest badanie MTHFR.

Badanie MTHFR – kiedy warto się zdecydować?
Kiedy wykonuje się badanie MTHFR?
Jakie są wskazania do wykonania badania mutacji genu MTHFR?
Badanie MTHFR – cena

Badanie MTHFR – kiedy warto się zdecydować?

Badanie MTHFR warto wykonać w kliku różnych przypadkach. Specjalista może zlecić wykonanie tego testu diagnostycznego w przypadku podejrzenia chorób takich jak zakrzepica, ale także w przypadku problemów podczas ciąży. Pamiętaj, aby powiadomić swojego lekarza o wszystkich swoich wątpliwościach oraz niepokojących objawach jak najszybciej – pozwoli to na szybkie zlecenie badania, a w razie nieprawidłowego wyniku, możliwe będzie wprowadzenie odpowiedniego dla Ciebie leczenia.

Kiedy wykonuje się badanie MTHFR?

Badanie MTHFR wykonuje się w przypadku podejrzenia chorób takich jak zakrzepica czy miażdżyca. Warto wykonać je także w przypadku pojawiających się podczas ciąży powikłań, mogących mieć istotny wpływ na zdrowie nienarodzonego jeszcze dziecka. Badanie wykonuje się na zazwyczaj na zlecenie lekarza, ale decyzję o wykonaniu testu jakim jest badanie MTHFR możesz podjąć samodzielnie, a na wizytę lekarską udać się już z wynikami badań.

Jakie są wskazania do wykonania badania mutacji genu MTHFR?

Badanie MTHFR powinno się wykonać w przypadku podejrzenia zakrzepicy, miażdżycy lub w przypadku ciąży z powikłaniami. Jeśli istnieje jakiekolwiek podejrzenie, że stężenie homocysteiny w Twoim organizmie nie jest prawidłowe, z pewnością warto wykonać badanie MTHFR.

Badanie MTHFR – cena

Cena za badanie MTHFR może zależeć od wielu czynników i wahać się w zależności od wybranego laboratorium, czy jakości materiałów, które placówka wykorzystuje do przeprowadzenia badania. Cena za badanie MTHFR bliska jest zazwyczaj 350 zł.

Oceń

Data publikacji: 25/05/2022, Data aktualizacji: 20/06/2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *