Badania prenatalne: badanie wolnego płodowego DNA

Badania prenatalne w tym badanie wolnego płodowego DNA Warszawa pomogą Ci sprawdzić czy twoje dziecko rozwija się prawidłowo. Jeżeli martwisz się, czy w brzuszku chowa Ci się zdrowy malec? Badanie wolnego płodowego DNA pozwoli Ci się dowiedzieć czy twoja pociecha nie cierpi na żadną chorobę genetyczną. Jest to bardzo bezpieczne i nieinwazyjne badanie. Tak mało, a pozwoli Ci, jak najlepiej przygotować na przyjście twojego upragnionego maleństwa na świat.

Na czym polega badanie cffDNA?
Badania wolnego płodowego DNA Warszawa – jakie testy są dostępne?
Badania wolnego płodowego DNA, czy warto wybrać test NIFTY Warszawa?
Czy wynik badania wolnego płodowego DNA może być błędny?

Na czym polega badanie cffDNA?

Badanie polega na przeanalizowaniu cffDNA, ale co to jest? Tak nazywane są fragmenty materiału genetycznego dziecka, które przedostały się do krwi matki przez łożysko. Jego obecność pozwala na przeprowadzenie badania wolnego płodowego DNA, które pozwala wykryć choroby genetyczne u maluszka rozwijającego się w twoim brzuszku takie jak m.in trisomia 21. pary chromosomów.

Badanie wolnego płodowego DNA opiera się na pobraniu 10 mililitrowej próbki krwi z żyły odłokciowej przyszłej Mamy. Dzięki obecności w twojej krwi wolnego płodowego DNA (cffDNA) dziecka możemy łatwo przebadać geny twojego maluszka pod kątem chorób genetycznych. Możesz je wykonać już w 10 tygodniu ciąży.

Badania wolnego płodowego DNA Warszawa – jakie testy są dostępne?

Pierwszym testem badającym wolne płodowe DNA w Polsce był NIFTY. Jest to jeden z najdokładniejszych testów tego typu. W wersji NIFTY pro zbadasz DNA dziecka pod kątem 94 różnych chorób i nieprawidłowości genetycznych. Wykrywalność trisomii 21. pary chromosomów wynosi 99%, a to dzięki wysokiej czułości tego nieinwazyjnego badania. Pozwoli Ci ono uniknąć amniopunkcji (badania inwazyjnego z ryzykiem poronienia dającego bardzo podobne rezultaty). Badanie wolnego płodowego DNA możesz wykonać w Warszawie.

Badania wolnego płodowego DNA, czy warto wybrać test NIFTY Warszawa?

Testowi NIFTY zaufało już dziewięć milionów Mam na całym świecie. Jest to najpopularniejszy rodzaj wykonywanego badania pod kątem wykrycia nieprawidłowości genetycznych z wolnego płodowego DNA. Zaufanie, jakim obdarzyło go tak wiele kobiet, czynsz go wartym rozważenia także przez Ciebie.

Czy wynik badania wolnego płodowego DNA może być błędny?

Ryzyko błędnego wyniku jest bardzo niskie, dzięki szerokiej walidacji klinicznej. Już dziewięć milionów Mam wykonało to badanie, co pozwoliło na sprawdzenie jakości i wiarygodności testu na szerokiej grupie. Wynik twojego badania wolnego płodowego DNA jest ubezpieczony i a przy jego fałszywym wyniku, przysługuje rodzicom wysokie odszkodowanie.

Oceń

Data publikacji: 31/03/2023, Data aktualizacji: 26/04/2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *