Aktualności dotyczące cięcia stawek za leczenie - badaniaprenatalne.plBadaniaprenatalne.pl

Aktualności dotyczące cięcia stawek za leczenie

cięcia stawek za leczenie

Pojawiła się propozycja cięć kosztów na świadczenia neonatologiczne (dla noworodków) i pediatryczne (dla dzieci) – nawet o 60%. Przykładowo, opiekę dziecka z wrodzoną wadą serca dotychczas wyceniano na 11 tysięcy złotych. Teraz to samo szpital miałby zrealizować za ok. 6. Taryfikator przygotowała Agencja Oceny Technologii Medycznej i Taryfikacji.

Opieka wcześniaka za 2 razy mniej pieniędzy

Jeśli nowe taryfikacje wejdą w życie, szpitale będą miały mniej pieniędzy nie tylko na opiekę nad dziećmi z wadą serca. Propozycja zawiera również m.in. cięcie kosztów procedur neonatologicznych (z 11 tysięcy złotych na 6 tysięcy złotych) czy na leczenie wcześniaków na intensywnej terapii (z 23 tysięcy złotych na ok. 9 tysięcy złotych). Wstępne wyliczenia mówią o utracie ok. 11 milionów złotych przez Instytut Matki Polki w Łodzi i ok. 1 milionów złotych przez Warszawskie Centrum Zdrowia Dziecka.

Zobacz też: Śmierć łóżeczkowa – czy można jej zapobiec?

Cięcie kosztów… i co dalej?

Mniejsza ilość pieniędzy przeznaczonych na opiekę i leczenie noworodków oraz małych dzieci wiąże się z mniejszą szansą wielu najmniejszych pacjentów na zdrowe życie. Wykorzystanie tego typu taryfikacji oznacza również jeszcze większe zadłużanie się szpitali, zamykanie oddziałów dziecięcych czy nawet konieczność rezygnacji z leczenia najbardziej chorych i wymagających największych nakładów finansowych.

Polecamy również: Test NOVA – pewność od dnia narodzin


Najnowsze artykuły:


Protesty – rodziców, lekarzy i pielęgniarek

Protestują nie tylko rodzice, ale też lekarze i pielęgniarki, którzy tłumaczą, że za takie kwoty po prostu nie są w stanie dalej leczyć. Jedną z osób otwarcie zabierających głos w sprawie jest pielęgniarka z 27-letnim stażem – Monika Drobińska. W liście otwartym do Polaków pisze ona m.in.: „Ktoś może powiedzieć, że 6000 to bardzo dużo i skoro sobie radziliśmy, to damy sobie radę i teraz. Tak, ale pieniądze skończą się w trakcie operacji, chichot losu polega na tym, że stać nas będzie na trzymanie przy życiu, ale nie leczenie. Za mało, żeby żyć, za dużo, żeby umrzeć”.

 

Dobry wieczórMój dzisiejszy post,jest właściwie listem otwartym.Do wszystkich.Do każdego Polaka.Jest również głosem…

Publié par Monika Drobińska sur mercredi 1 mars 2017

 

Źródło: Facebook/Monika Drobińska, www.mamadu.pl: Eksperyment na polskich dzieciach – szpitale będą zmuszone leczyć je za pół ceny…


Przeczytaj również:

22/03/2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane

Reklama

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Przeczytaj inne:
badania genetyczne
Oszukać przeznaczenie

BLOG badaniaprenatalne.pl  Rokrocznie rodzi się blisko 8 milionów pozornie zdrowych dzieci, które cierpią na choroby wrodzone [1]. Szacuje się, że 30% z nich umiera przed ukończeniem piątego roku życia [2]. Dotąd, największe problemy dotyczyły samej...

Zamknij