Spotkanie dla kobiet poświęcone termoablacji ultradźwiękowej [RZESZÓW]

zabiegi termoablacji ultradźwiękowej rzeszów

Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA w Rzeszowie zaprasza kobiety zainteresowane zabiegiem termoablacji ultradźwiękowej do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym z lekarzami. Placówka prowadzi kwalifikacje do bezpłatnego usunięcia mięśniaków macicy.

Spotkanie odbędzie się w środę, 28 lutego o godzinie 12:00 w siedzibie szpitala w Rzeszowie przy ul. Witolda 6 B. W jego ramach omówiony zostanie przebieg procesu kwalifikacji oraz sam zabieg usunięcia mięśniaków z wykorzystaniem termoablacji ultradźwiękowej. Przewidziana jest również możliwość obejrzenia sali zabiegowej oraz zadania pytań dotyczących metody leczenia przedstawicielom PRO-FAMILII. Wstęp jest bezpłatny.

W spotkaniu udział wezmą:

  • dr n. med. Tomasz Łoziński – specjalista ginekologii i położnictwa
  • lek. med. Łukasz Chmielarz – specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej
  • Magdalena Pyka – dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego PRO-FAMILII
  • Magdalena Janowska – osoba odpowiedzialna za kontakt z pacjentami
Liczymy na to, że dzięki bezpośredniej rozmowie z lekarzami czuwającymi nad prawidłowym przebiegiem termoablacji, kobiety przekonają się, że istnieje bezinwazyjna i bezbolesna metoda usunięcia guza. Mięśniaki macicy nie powinny być tematem tabu i warto podjąć decyzję o ich usunięciu. Im szybciej wykryjemy guza, tym większa szansa na zlikwidowanie go, a więc również na zajście w ciążę.Magdalena Pyka, dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA w Rzeszowie

PRO-FAMILIA jako pierwsza placówka w Polsce prowadzi badania naukowe nad skutecznością termoablacji. Szpital zaprasza kobiety z całej Polski do udziału w kwalifikacjach do bezpłatnego zabiegu w ramach projektu „Opracowanie oraz wdrożenie bezinwazyjnej, spersonalizowanej procedury termoablacji w leczeniu określonych typów nowotworów”.
Grupą docelową projektu są kobiety od 20. do 43. roku życia. Górne ograniczenie wieku pacjentki wynika z faktu, iż mięśniaki występujące u starszych kobiet często są uwapnione i gorzej unaczynione, tzn. stopień przepływu krwi przez nie jest mniejszy, a takie guzy gorzej reagują na terapię ultradźwiękową.

Umawianie wizyt

Osoby zainteresowane udziałem w kwalifikacjach do zabiegu termoablacji ultradźwiękowej mogą umówić się na wizytę dzwoniąc pod numer +48 694 902 111, pisząc e-maila na adres termoablacja@pro-familia.pl lub odwiedzając szpital w godz. 7:30–15:30 od poniedziałku do piątku.

Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA w Rzeszowie działa od blisko sześciu lat i w tym czasie zdobył renomę oraz zaufanie pacjentów z Podkarpacia i nie tylko. Na Oddziale Położniczym przywitaliśmy ponad blisko 18 tysięcy dzieci! Możemy pochwalić się także przeprowadzeniem przeszło 16 tysięcy operacji na innych oddziałach: ginekologii, okulistyce, chirurgii ogólnej i urologii. W przychodni nasi lekarze udzielili 200 tysięcy porad, a na Oddziale Neonatologicznym z Intensywną Opieką Medyczną objęliśmy opieką ponad 4 tysiące maluszków.

Informacje o projekcie: „Opracowanie oraz wdrożenie bezinwazyjnej, spersonalizowanej procedury termoablacji w leczeniu określonych typów nowotworów” w ramach Konkursu 1/1.1.1/2015 „Szybka ścieżka”, Priorytet I: Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa, Działanie 1.1: Projekty B+R przedsiębiorstw, Poddziałanie 1.1.1: Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa, Numer wniosku o dofinansowanie: POIR.01.01.01-00-0019/15 (data złożenia wniosku: 2015-05-29 15:21:57), Umowa o dofinansowanie projektu nr POIR.01.01.01-00-0019/15-00 z dnia 17 listopada 2015 r. 

Źródło: Informacja prasowa


5/5 - (1 głosów / głosy)

Data publikacji: 21/02/2018, Data aktualizacji: 06/11/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *