Sylwester w ciąży – 6 rad dla przyszłej mamy – Badaniaprenatalne.plBadaniaprenatalne.pl

Sylwester w ciąży – 6 rad dla przyszłej mamy

sylwester w ciąży

Jesteś w ciąży, a wielkimi krokami zbliża się Sylwester? Na szczęście tę szczególną noc możesz świętować na wiele sposobów! Wszystko zależy od (przede wszystkim) zaleceń lekarza, ale też Twojego samopoczucia, zaawansowania Twojej ciąży i tego, co po prostu lubisz robić! Sylwester w ciąży – poznaj 6 rad dla przyszłej mamy.

1. Chcesz iść na bal czy dużą imprezę? To zły pomysł

Głośna muzyka, fajerwerki, kilkadziesiąt czy nawet kilkaset osób, niewygodna sukienka, zabawa do rana, być może narażenie na dym papierosowy… Możesz po prostu szybko się zmęczyć, źle czuć (po kilku godzinach zaczną boleć Cię nogi i kręgosłup, być może również głowa), a później nie wspominać takiej imprezy zbyt dobrze. Nie masz też wpływu na to, co znajdzie się w menu i nie wiesz, z czego zrobione są potrawy. Nie ma więc sensu narażać siebie i dziecka na taki dyskomfort.

2. Domówka ze znajomymi – to może być wyjście dla Ciebie

Jeśli muzyka będzie dla Ciebie za głośna – nie będzie problemu z poproszeniem, by została przyciszona. Jeśli będziesz chciała dowiedzieć się, z czego zrobiona jest dana potrawa – dowiesz się tego od razu od gospodarzy. Jeśli będziesz miała ochotę się położyć – wyjdziesz na chwilę do drugiego pokoju lub po prostu wrócisz do domu i nikt nie będzie zadawał pytań. Sylwester w ciąży spędzony z najlepszymi znajomymi to jeden z lepszych pomysłów na tę noc.

3. Chcesz spędzić Sylwestra w łóżku? Nie ma w tym nic złego!

Jeśli marzysz tylko o tym, by położyć się w łóżku z książką, na kanapie przed telewizorem czy po prostu iść spać – nie ma w tym nic złego. Możesz spędzić ten wieczór tylko z partnerem (poproś, by zrobił coś dobrego do jedzenia!), z bliską rodziną czy najlepszymi przyjaciółkami. Wtedy będziesz czuła się w pełni komfortowo przez całą noc! Jeśli nie masz ochoty, nie musisz poddawać się „sylwestrowej presji”.

4. Sylwester w ciąży – nie musisz rezygnować z tańca

Oczywiście wszystko zależy od tego, jak się czujesz i co mówi Twój lekarz. Jednak najczęściej ciężarne mogą łagodnie kołysać się w rytm muzyki i delikatnie ruszać biodrami, nie wykonując gwałtownych ruchów czy podskoków. Pamiętaj też, żeby robić przerwy i mimo wszystko dużo odpoczywać.

5. Pamiętaj o tym, czego nie możesz jeść

Surowe jajka, surowe lub niedogotowane mięso czy ryby, nasączane alkoholem ciasta, sery pleśniowe i inne przetwory z niepasteryzowanego mleka… To wszystko w ciąży jest absolutnie zakazane! Pamiętaj o tym też w sylwestrową noc, rezygnując z sushi, tatara, tiramisu i innych potraw, które mogą zaszkodzić dziecku. Jeśli chcesz wznieść toast, wybierz szampana bezalkoholowego lub sok.

Zobacz też: 6 produktów, których powinnaś unikać w ciąży

6. Chcesz wyglądać wyjątkowo?

Wybierz wygodną sukienkę, która nie będzie Cię uwierać i obciskać (może taką w kształcie litery A?) i lepiej zrezygnuj z butów na obcasie (środek ciężkości Twojego ciała jest przesunięty, stopy puchną…). Przygotowując się do Sylwestra, pamiętaj też, że w ciąży nie możesz korzystać z solarium, sauny i wykonywać niektórych zabiegów u kosmetyczki. Lepiej nie eksperymentuj też z nowymi kosmetykami, które mogą Cię uczulić.

To może Cię zainteresować: Sport i zabiegi kosmetyczne w ciąży


Przeczytaj również:

22/12/2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane

Reklama

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Polecany artykuł

Przeczytaj inne:
Kilka rad dla nowego taty
Kilka rad dla nowego taty

Bycie ojcem to bardzo odpowiedzialna rola. Opieka nad dzieckiem stanowi dla Ciebie zapewne trudne zadanie. Bez obaw na pewno mu sprostasz! Pamiętaj, że zarówno Twoje dziecko jak i partnerka bardzo Cię potrzebują. Nowy członek rodziny...

Zamknij