Badanie DNA na ojcostwo – korzyści dla całej rodziny

Badanie DNA na ojcostwo, badania DNA na ojcostwo

Badanie DNA na ojcostwo jest najlepszym sposobem, by zyskać pewność co do ojcostwa. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie jednoznacznego rezultatu (wykluczenia albo potwierdzenia, że dany mężczyzna jest biologicznym ojcem danego dziecka). To pozwala unormować prawną sytuację rodziny, ale nie tylko… Jakie jeszcze korzyści niesie ze sobą wykonanie badania DNA?

Badanie DNA na ojcostwo – korzyści dla dziecka

Zgodnie z tym, co mówią psychologowie, pewność co do własnego pochodzenia należy do podstawowych potrzeb człowieka. Niezaspokojenie jej może wywoływać chaos w życiu i ogromny stres oraz kłopoty emocjonalne także w dorosłym życiu. Dziecko od pierwszych dni życia potrzebuje więzi zarówno z mamą, jak i tatą. Doskonale wyczuwa także napięcie obecne w rodzinie. Pewność co do ojcostwa pozytywnie wpływa na rozwój dziecka i pozwala mu wzrastać w poczuciu przynależności.

Badanie DNA na ojcostwo – korzyści dla matki

Pewność co do ojcostwa zapewnia poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, a uzyskany wraz z wynikiem spokój już na zawsze minimalizuje nerwy i stres. Jeśli badanie ojcostwa jest wykonywane jeszcze w ciąży, kobieta ma możliwość lepszego przygotowania się do narodzin maluszka. Dobrze również pamiętać, że przewlekłe napięcie może negatywnie odbić się na rozwijającym się dziecku w jej łonie. Jeśli kobieta ma całkowitą pewność, kto jest ojcem jej dziecka, może też podjąć odpowiednie kroki prawne.

Badanie DNA na ojcostwo – korzyści dla mężczyzny

Jeśli mężczyzna jest stuprocentowo pewny swojego ojcostwa, może lepiej przygotować się do roli taty i zacząć utożsamiać z dzieckiem. To pozwala mu też rozwijać troskliwość i opiekuńczość, zapewnić rodzinie stabilizację i odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Ma też szansę zaplanować przyszłość i dalsze działania, stając się dla kobiety wsparciem.

Badanie DNA na ojcostwo – korzyści dla całej rodziny

Eliminacja wątpliwości przez badania DNA bardzo często pomaga w odbudowie relacji i stworzeniu pięknych, trwałych więzi. Wiele par może dzięki wynikowi znów się do siebie zbliżyć, skończyć się obwiniać i zacząć żyć we wzajemnym szacunku i szczęściu. Rodzina może też w spokoju zaplanować dalsze życie.

Badanie DNA na ojcostwo, badania DNA na ojcostwo

Oceń

Data publikacji: 22/03/2018, Data aktualizacji: 08/11/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *