Objawy porodu. Jak rozpoznać, że zbliża się poród?Badaniaprenatalne.pl

Objawy porodu

objawy porodu

Zastanawiasz się zapewne po czym poznasz, że to „już” i powinnaś pośpiesznie udać się na porodówkę? Nie martw się tego z pewnością nie przegapisz. Przedstawione poniżej objawy porodu stanowią jasną wskazówkę sygnalizującą o zbliżającym się porodzie.

Objawy porodu sygnalizujące, że to już TEN moment:

  • Regularne skurcze co 10 minut, które trwają ponad pół godziny.

Zdarza się, że skurcze są bardzo silne i trwają na tyle długo, że sądzimy iż są to skurcze rozwarcia. Nie mniej jednak są to dopiero skurcze przepowiadające.

  • Pękł pęcherz płodowy i odpływa płyn owodniowy.

Nie spodziewaj się przy tym spektakularnego odejścia wód płodowych jak ma to miejsce na filmach. Zdarza się czasem, że pęka pęcherzyk płodowy ale właściwych skurczów porodowych jeszcze nie ma (mogą one nastąpić nawet po kilku dniach). Taką kobietę traktuje się jednak jako rodzącą .

  • Występuje plamienie

Powyższe symptomy pozwolą Ci na rozpoznanie porodu. Pamiętaj, że od ich wystąpienia do właściwego porodu minie jeszcze sporo czasu. Staraj się zatem nie panikować i powoli zgłoś się do szpitala, w którym zaplanowałaś poród.

Inne objawy porodu

U części kobiet występujące objawy porodu: kołatanie serca oraz ból i uderzenie krwi do głowy. Zdarza się również, że czują one niepokój oraz uczucia gorąca. Oczywiście wymienione wyżej objawy porodu są subiektywne. Mogą pojawić się także wówczas, gdy do porodu jeszcze daleko. Nie stanowią one tym samym jednoznacznego wyznacznika porodu.

Zdarza się, że przyszła mama czuje ucisk w okolicy nerwu kulszowego oraz nawracające bóle w okolicy krzyżowej. Bóle pleców towarzyszą bardzo często rodzącym kobietom. Jest to główny objaw porodu.

Ponieważ w ostatnim okresie ciąży masa ciała kobiety zmniejsza się możesz mieć dolegliwości ze strony układu pokarmowego: biegunka, wzdęcia, wymioty itp. Nie jest to bynajmniej regułą. Możesz w tym okresie czuć się również bardzo dobrze i nie podejrzewać, że lada moment Twoje dziecko przyjdzie na świat.

Obniżenie się płodu w jamie macicy (Twój maluch przygotowuje się już do przyjścia na świat) skutkuje zwiększeniem ilości wydzieliny pochwowej oraz uczuciem „pełności” w okolicy sromu. Warto wiedzieć, że na krótko przez rozpoczęciem akcji porodowej ruchy dziecka słabną. Nie powinnaś się zatem martwić, gdy zauważysz tego typu objawy porodu u siebie.

Zobacz też: Co zabrać do szpitala? Wyprawka do szpitala dla mamy i dziecka


Objawy porodu
5 Liczba ocen: 1

Przeczytaj również:

09/06/2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane

Badania prenatalne

Eksperci badaniaprenatalne.pl

Dr hab. n. med. Marcin Wiecheć, specjalista położnictwa i ginekologii

Lek. med. Zbigniew Cierpisz, specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Lech Dudarewicz, specjalista ginekolog-położnik

Agnieszka Kurczuk-Powolny, specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Robert Woytoń, specjalista ginekologii i położnictwa

Dr hab.n.med.prof.nadzw.PR Zbigniew Banaczek, specjalista ginekolog-położnik

Katarzyna Uryga, pielęgniarka

dr n. med. Renata Posmyk, specjalista genetyki klinicznej

Barbara Prokurat, ekspert ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa

Olga Przybyłek, psychoterapeuta

Magdalena Kornacka, dietetyk

mgr Aleksandra Majsnerowska, dietetyk kliniczny

mgr Katarzyna Nowak, dietetyk kliniczny

Dowiedz się więcej

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Polecamy:

Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21

Badania prenatalne w pierwszym trymestrze. Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21

O interpretacji wyników badań prenatalnych, specjalnie dla portalu badaniaprenatalne.pl opowiadają dr hab. n. med. Marcin Wiecheć i dr n.med. Agnieszka Nocuń, www.dobreusg.pl. Postanowiliśmy opisać podstawowe zasady interpretacji wyników, ponieważ nie tylko wiele pacjentek, a także lekarzy ginekologów i genetyków ma z tym problem. Praktycznie w każdym tygodniu konsultujemy około 5 pacjentek wyrażając nasze drugie opinie po badaniach […]
18 komentarzy
Przeczytaj inne:
Który to tydzień ciąży
Który to tydzień ciąży?

Zastanawiasz się, który to tydzień ciąży? Najpewniej ustali to lekarz w czasie badania USG. Wcześniej możesz jednak obliczyć samodzielnie, w którym tygodniu ciąży jesteś. Dowiedz się jak! Który to tydzień ciąży? Oblicz samodzielnie na podstawie daty...

Zamknij