Kreatywne zabawy z dzieckiem w domu – sprawdź nasze pomysły!

zabawy z dzieckiem w domu, kreatywne zabawy z dzieckiem

Szukasz pomysłu na kreatywne zabawy z dzieckiem w domu? W niniejszym artykule przedstawiamy pomysły na ciekawe zabawy, które skutecznie odwrócą uwagę Twojego malucha od ekranu telewizora czy smartfona. Zapraszamy do lektury i spędzania czasu razem z pociechą!

Kreatywne zabawy z dzieckiem w domu – gry planszowe

Kreatywne zabawy z dzieckiem w domu można zorganizować bez udziału elektronicznych urządzeń. W tym celu wystarczą… planszówki! Na polskim rynku można znaleźć wiele ciekawych propozycji gier dla młodszych i starszych dzieci – od prostych karcianek, kalamburów i gier logicznych, przez wciągające gry przygodowe oraz gry kooperacyjne, do skomplikowanych strategii i gier bitewnych. Gry planszowe to rozrywka ponadczasowa i międzypokoleniowa – warto zarezerwować trochę czasu i pograć razem z dzieckiem! Pamiętaj jedynie o tym, by dostosować rodzaj danej gry planszowej do wieku dziecka, by nie zniechęcić malucha zbyt trudnymi zasadami.

Kreatywne zabawy z dzieckiem w domu – klocki

Jeśli Twój maluch ma dryg do majsterkowania, warto sprezentować mu ciekawe klocki, np. klocki magnetyczne lub konstrukcyjne. To klocki, z których można tworzyć mnóstwo różnych konstrukcji, a następnie, wykorzystać je do późniejszej zabawy. Równie ciekawym rodzajem zabawki, który zajmie malucha na długie godziny są tory kulkowe oraz drewniane trójwymiarowe puzzle.

Kreatywne zabawy z dzieckiem w domu – tworzenie dekoracji do domu, biżuterii i drobnych akcesoriów DIY

Jeśli Twój maluch ma artystyczne zapędy, możesz go zachęcić do tworzenia w stylu DIY (Zrób to sam). Trend ten polega na samodzielnym i niekomercyjnym wykonywaniu różnych prac, najczęściej ze starych i nieużywanych już przedmiotów. Zabawa DIY w tworzenie biżuterii, produkowanie własnej gry planszowej lub odnawianie domowych mebli i domowych dekoracji jest nie tylko kreatywna, ale i pożyteczna. Czego użyć, by stworzyć coś DIY? Nadadzą się do tego różnego rodzaju skrawki materiałów, koraliki, części starych mebli oraz wszystko, co tylko znajdziemy nieużywane w domu!

Kreatywne zabawy z dzieckiem w domu – domowy ogródek

Kreatywne zabawy z dzieckiem w domu to także pomoc w domowych obowiązkach. Jednym z nich, który można łatwo połączyć z zabawą, jest pielęgnowanie domowego ogrodu lub hodowanych roślin doniczkowych. Warto zapoznać malucha z najważniejszymi zasadami pielęgnacji roślin, wspólnie poczytać o wymaganiach danych gatunków oraz podlewać i przesadzać. Takie zabawy zaowocują w przyszłości większą świadomością odnośnie przyrody, a może i nawet rozwiną się w piękne hobby na długie lata!

Kreatywne zabawy z dzieckiem w domu – wspólne gotowanie

Kreatywne zabawy z dzieckiem w domu, które można połączyć z domowymi obowiązkami to również wspólne gotowanie. Wypiekanie domowego pieczywa, marynowanie mięs, wykrajanie makaronu czy pieczenie ciast i ciasteczek – we wszystkie te czynności możesz zaangażować dziecko i od małego uczyć je obycia z kuchennymi przedmiotami. Takie umiejętności zdecydowanie przydadzą mu się w przyszłości!


Autor: Alicja Hudzik | Zdjęcie: dolgachov/123rf.com

Artykuł jest chroniony prawami autorskimi. Niedopuszczalne jest zwielokrotnianie, modyfikowanie, publiczne odtwarzanie i / lub udostępnianie Serwisu, jego części, materiałów w nim zamieszczonych i / lub ich części, za wyjątkiem przypadków wskazanych w obowiązujących w tym zakresie przepisach prawa.

3/5 - (2 głosów / głosy)

Data publikacji: 29/05/2020, Data aktualizacji: 29/10/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *