Co się dzieje, gdy kobieta nie wie, kto jest ojcem jej dziecka? Przeskocz do treści

Co się dzieje, gdy kobieta nie wie, kto jest ojcem jej dziecka?

Aktualizacja: 20 czerwca 2017 r. 

Pewność co do ojcostwa swojego dziecka gwarantuje mamie poczucie bezpieczeństwa i spokój. Czasami może się jednak zdarzyć, że nie ma możliwości jednoznacznego stwierdzenia, który partner zostanie ojcem. Tego typu wątpliwości są źródłem stresu dla ciężarnej, a także negatywnie wpływają na rozwój jej dziecka i relacje z partnerem.

Strach i wstyd – te dwa uczucia często towarzyszą kobiecie

Najczęściej bywa tak, że kobieta nie chce ustalić ojcostwa i waha się, czy nie zachować podejrzeń dla siebie, ponieważ rządzą nią wstyd oraz strach przed tym, co przyniesie wyjawienie prawdy. Te uczucia sprawiają, że boi się ona osądzania – przez rodzinę, partnerów, społeczeństwo. Jest to związane z tym, że ludzie często oceniają innych, chociaż wcale nie znają ich dokładnej sytuacji. A przecież czasami okazuje się, że życie pisze różne scenariusze i w podobnej sytuacji mogłaby się znaleźć każda z nas.

Nie pozwól, by inni decydowali o Twoim życiu!

Znalazłaś się w podobnej sytuacji? Nie pozwól, by inni decydowali o Twoim życiu – weź sprawy w swoje ręce. Warto, abyś udała się do psychologa, którego pomoc ułatwi Ci podjęcie decyzji, okiełznanie emocji i poukładanie wszystkich spraw. Specjalista nie oceni Cię i nie wyjawi nikomu Twoich sekretów – obowiązuje go tajemnica lekarska. Możesz więc bezpiecznie korzystać ze wsparcia psychologicznego, które pomoże Ci przetrwać tę ciężką sytuację.

Pamiętaj, że zawsze masz wybór. Możesz przez wiele lat żyć w niepewności, szukać podobieństw między Twoim dzieckiem a partnerami i uciekać przed poznaniem prawdy. Możesz też już w ciąży rozwiać wątpliwości i wykonać test DNA. Raz na zawsze pozwoli Ci on zyskać pewność. Decyzja, jaką podejmiesz teraz wpłynie zarówno na Ciebie, jak i zdrowie i rozwój Twojego dziecka.

Zobacz też: Kto jest ojcem? Te rzeczy pozwolą Ci to sprawdzić

Pewność, kto jest ojcem dziecka wpływa na prawidłowy rozwój nienarodzonego dziecka. Dzięki temu kobieta może planować jego narodziny i przygotowywać się do roli matki. Harmonijny i społeczny rozwój dziecka będzie możliwy tylko w atmosferze miłości, bezpieczeństwa i szacunku.

Wynik testu DNA – dowód dla partnera

Czasami kobieta jest całkowicie pewna ojcostwa, ale to jej partner nalega na realizację testu. Chce on mieć pewność, że jest ojcem dziecka i potrzebuje pewnego dowodu. Tego typu sytuacjom również towarzyszą wstyd i strach, ponieważ kobieta boi się osądzania. Całkowicie bez potrzeby! Personel laboratorium genetycznego codziennie spotyka podobne przypadki, więc nie ocenia i nie analizuje w żaden sposób tego, dlaczego zgłaszają się do nich klienci.

Testy DNA są coraz popularniejsze, a ich tematyka poruszana jest nawet w serialach czy paradokumentach. Odgrywają one dużą rolę, pozwalają zyskać pewność i wcale nie kosztują dużo. Teraz każdy może pozwolić sobie na realizację takiego badania.

Zobacz też: Ile kosztują testy na ojcostwo?


 

Tekst powstał przy współpracy z serwisem

Testynaojcostwo.pl, wwww.testynaojcostwo.pl

 


Data publikacji: 13/02/2017, Data aktualizacji: 23/05/2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane
Bezpłatne poradniki

Badania prenatalne

Badania prenatalne

POLECAMY

Ile kwasu foliowego przyjmować w ciąży

Eksperci badaniaprenatalne.pl

Dr hab. n. med. Marcin Wiecheć, specjalista położnictwa i ginekologii

Lek. med. Zbigniew Cierpisz, specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Lech Dudarewicz, specjalista ginekolog-położnik

Agnieszka Kurczuk-Powolny, specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Robert Woytoń, specjalista ginekologii i położnictwa

Dr hab.n.med.prof.nadzw.PR Zbigniew Banaczek, specjalista ginekolog-położnik

Więcej

REKLAMA

Martwisz się rozwojem swojego dziecka?
Poroniłaś?