Co się dzieje, gdy kobieta nie wie, kto jest ojcem jej dziecka?Badaniaprenatalne.pl

Co się dzieje, gdy kobieta nie wie, kto jest ojcem jej dziecka?

Aktualizacja: 20 czerwca 2017 r. 

Pewność co do ojcostwa swojego dziecka gwarantuje mamie poczucie bezpieczeństwa i spokój. Czasami może się jednak zdarzyć, że nie ma możliwości jednoznacznego stwierdzenia, który partner zostanie ojcem. Tego typu wątpliwości są źródłem stresu dla ciężarnej, a także negatywnie wpływają na rozwój jej dziecka i relacje z partnerem.

Strach i wstyd – te dwa uczucia często towarzyszą kobiecie

Najczęściej bywa tak, że kobieta nie chce ustalić ojcostwa i waha się, czy nie zachować podejrzeń dla siebie, ponieważ rządzą nią wstyd oraz strach przed tym, co przyniesie wyjawienie prawdy. Te uczucia sprawiają, że boi się ona osądzania – przez rodzinę, partnerów, społeczeństwo. Jest to związane z tym, że ludzie często oceniają innych, chociaż wcale nie znają ich dokładnej sytuacji. A przecież czasami okazuje się, że życie pisze różne scenariusze i w podobnej sytuacji mogłaby się znaleźć każda z nas.

Nie pozwól, by inni decydowali o Twoim życiu!

Znalazłaś się w podobnej sytuacji? Nie pozwól, by inni decydowali o Twoim życiu – weź sprawy w swoje ręce. Warto, abyś udała się do psychologa, którego pomoc ułatwi Ci podjęcie decyzji, okiełznanie emocji i poukładanie wszystkich spraw. Specjalista nie oceni Cię i nie wyjawi nikomu Twoich sekretów – obowiązuje go tajemnica lekarska. Możesz więc bezpiecznie korzystać ze wsparcia psychologicznego, które pomoże Ci przetrwać tę ciężką sytuację.

Pamiętaj, że zawsze masz wybór. Możesz przez wiele lat żyć w niepewności, szukać podobieństw między Twoim dzieckiem a partnerami i uciekać przed poznaniem prawdy. Możesz też już w ciąży rozwiać wątpliwości i wykonać test DNA. Raz na zawsze pozwoli Ci on zyskać pewność. Decyzja, jaką podejmiesz teraz wpłynie zarówno na Ciebie, jak i zdrowie i rozwój Twojego dziecka.

Zobacz też: Kto jest ojcem? Te rzeczy pozwolą Ci to sprawdzić

Pewność, kto jest ojcem dziecka wpływa na prawidłowy rozwój nienarodzonego dziecka. Dzięki temu kobieta może planować jego narodziny i przygotowywać się do roli matki. Harmonijny i społeczny rozwój dziecka będzie możliwy tylko w atmosferze miłości, bezpieczeństwa i szacunku.

Wynik testu DNA – dowód dla partnera

Czasami kobieta jest całkowicie pewna ojcostwa, ale to jej partner nalega na realizację testu. Chce on mieć pewność, że jest ojcem dziecka i potrzebuje pewnego dowodu. Tego typu sytuacjom również towarzyszą wstyd i strach, ponieważ kobieta boi się osądzania. Całkowicie bez potrzeby! Personel laboratorium genetycznego codziennie spotyka podobne przypadki, więc nie ocenia i nie analizuje w żaden sposób tego, dlaczego zgłaszają się do nich klienci.

Testy DNA są coraz popularniejsze, a ich tematyka poruszana jest nawet w serialach czy paradokumentach. Odgrywają one dużą rolę, pozwalają zyskać pewność i wcale nie kosztują dużo. Teraz każdy może pozwolić sobie na realizację takiego badania.

Zobacz też: Ile kosztują testy na ojcostwo?


 

Tekst powstał przy współpracy z serwisem

Testynaojcostwo.pl, wwww.testynaojcostwo.pl

 


Co się dzieje, gdy kobieta nie wie, kto jest ojcem jej dziecka?
Oceń ten artykuł

Przeczytaj również:

13/02/2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane

Eksperci badaniaprenatalne.pl

Dr hab. n. med. Marcin Wiecheć, specjalista położnictwa i ginekologii

Lek. med. Zbigniew Cierpisz, specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Lech Dudarewicz, specjalista ginekolog-położnik

Agnieszka Kurczuk-Powolny, specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Robert Woytoń, specjalista ginekologii i położnictwa

Dr hab.n.med.prof.nadzw.PR Zbigniew Banaczek, specjalista ginekolog-położnik

Katarzyna Uryga, pielęgniarka

dr n. med. Renata Posmyk, specjalista genetyki klinicznej

Barbara Prokurat, ekspert ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa

Olga Przybyłek, psychoterapeuta

Magdalena Kornacka, dietetyk

mgr Aleksandra Majsnerowska, dietetyk kliniczny

mgr Katarzyna Nowak, dietetyk kliniczny

Dowiedz się więcej

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Polecamy:

Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21

Badania prenatalne w pierwszym trymestrze. Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21

O interpretacji wyników badań prenatalnych, specjalnie dla portalu badaniaprenatalne.pl opowiadają dr hab. n. med. Marcin Wiecheć i dr n.med. Agnieszka Nocuń, www.dobreusg.pl. Postanowiliśmy opisać podstawowe zasady interpretacji wyników, ponieważ nie tylko wiele pacjentek, a także lekarzy ginekologów i genetyków ma z tym problem. Praktycznie w każdym tygodniu konsultujemy około 5 pacjentek wyrażając nasze drugie opinie po badaniach […]
18 komentarzy
Przeczytaj inne:
wymaz z policzka czy krew
Wymaz z policzka czy krew – co jest pewniejszą próbką do badań DNA?

Zastanawiasz się nad wykonaniem nadań genetycznych, np. w kierunku genu MTHFR czy trombofilii wrodzonej? Najczęściej takie badania można wykonać na podstawie wymazu z policzka. Dlaczego? Do większości metod wykorzystywanych do rutynowej diagnostyki genetycznej (oprócz np....

Zamknij