Poznaj najlepsze aplikacje ciążowe

aplikacje ciążowe

Dzięki naszemu smartfonowi możemy dziś wykonywać wiele czynności. Pozwala on nam wyszukiwać informacje, komunikować się z bliskimi czy grać w gry. Może on nam umożliwić także śledzenie rozwoju naszej ciąży. Potrzebna będzie nam do tego jedynie aplikacja ciążowa. W internecie znajdziemy ich całe mnóstwo. Poniżej znajdziesz listę najlepszych aplikacji ciążowych!

Spis treści:

  1. Po co mi aplikacja ciążowa?
  2. Najlepsze aplikacje ciążowe

Po co mi aplikacja ciążowa?

Każda kobieta w ciąży w głowie ma tysiące zmartwień. Czy dziecko rozwija się prawidłowo? Czy na pewno dobrze o siebie dbam? Jakie badania powinnam teraz wykonać? Takie pytania zadaje sobie każda przyszła mama. Jak to wszystko ogarnąć? W tym właśnie pomóc nam mogą aplikacje dla kobiet w ciąży. Znajdziemy w nich wiele funkcji, które sprawią, że będziemy się martwić, chociaż odrobinę mniej. Taką aplikację warto ściągnąć od razu po potwierdzeniu informacji o ciąży.

Zobacz również: Czekają cię badania w ciąży? Zobacz jak powinnaś się do nich przygotować

Najlepsze aplikacje ciążowe

Aplikacje ciążowe polecane przez przyszłe mamy to:

• Preglife – jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji dla kobiet w ciąży. Korzystać możemy z niej nie tylko w ciąży, ale także po porodzie. Pozwala ona śledzić rozwój dziecka aż do drugiego roku życia. W Preglife znajdziemy m.in. licznik dni do porodu czy informacje na temat etapu ciąży, w którym właśnie jesteśmy. Po porodzie w aplikacji znajdziemy harmonogram szczepień oraz miejsce na wpisywanie wagi i wzrostu dziecka. W Preglife znajduje się także wiele porad dla przyszłych rodziców.
• Ciąża+ – dzięki tej aplikacji możemy śledzić rozwój dziecka tydzień po tygodniu. Znajdziemy w niej nie tylko suche fakty, ale także wizualizację, jak rośnie nasz maluszek i brzuszek mamy. Możemy także zobaczyć, jakiej wielkości jest nasze dziecko w porównaniu do owoców i warzyw. W aplikacji możemy tworzyć własne notatki dotyczące m.in. kolejnych badań ciążowych czy wyprawki. Oferuje ona także wiele porad.
• Ciąża Sprout – ta aplikacja wyróżnia się wspaniałymi wizualizacjami 3D. Znajdziemy przy nich wiele informacji dotyczących tego, jak rozwija się dziecko.

Znajdziemy w niej także harmonogram wizyt lekarskich, miejsce na listę potrzebną do kompletowania wyprawki czy miejsce na wpisywanie swojej wagi. Aplikacja oferuje także licznik kopnięć i skurczy. Co dla niektórych mam jest bardzo ważne, w Ciąża Sprout możemy nadać naszemu dziecku imię.

Oceń

Data publikacji: 24/04/2023, Data aktualizacji: 02/05/2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *