Wpis sponsorowany
Znasz prawie wszystkie objawy ciąży i twierdzisz, że bez problemu rozpoznasz u siebie błogosławiony stan. Nie ma nic bardziej mylnego. Takie same sygnały, jak przy ciąży organizm może wysyłać sygnalizując różne zaburzenia zdrowotne.
Pierwsze tygodnie ciąży są trudne do wykrycia bez przeprowadzenia odpowiednich badań. Może się zdarzyć że:
Jak widać sygnały wysyłane przez organizm nie wskazują jednoznacznie na ciąże. Żeby się jednak o tym przekonać zrób test ciążowy. Domowy test kupisz w aptece lub większej drogerii. Jego diagnoza opiera się na wykryciu w moczu gonadotropiny kosmówkowej, tj. hormonu hCG. Pojawia się on we krwi i jest wydalany z moczem od momentu zagnieżdżenia się zapłodnionego jaja w błonie śluzowej macicy. Jego stężenie rośnie. Ciąża możesz wykryć przy pomocy testu między dziesiątym a dwudziestym dniem od zapłodnienia. Zależy to od czułości testu i ilości hormonu w moczu. Domowy test jest już pewnym gwarantem, chociaż nie do końca. Nie jest one nieomylny i czasem może zafałszować wynik. Test ciążowy możesz również wykonać w laboratorium. Badanie moczu daje wyniki po kilku godzinach, a ciąże możesz wykryć już 7 do 10 dni po zapłodnieniu.
Najczulszy test laboratoryjny wykonasz badając krew. Pomiar stężenia hCG wykrywa ciąże już w 7 dni po zapłodnieniu. Badając krew możesz dowiedzieć się o wieku ciąży. Czy nie jest ona pozamaciczna i nie występują jakieś nieprawidłowości z nią związane. Badanie USG stwierdza ciąże 4 do 6 tygodni po zapłodnieniu. Wtedy podczas badanie można dostrzec pęcherzyk płodowy lub embrion, a około 10 tygodnia usłyszeć bicie serca płodu.
Autor: www.familie.pl
Zdjęcie: ©coolfonk/Depositphotos.com
Data publikacji: 13/06/2016, Data aktualizacji: 09/11/2021
Dodaj komentarz