Co może oznaczać brak mdłości w ciąży?

brak mdłości w ciąży

Mdłości to jedna z najczęstszych dolegliwości ciążowych. Pojawiają się one niemal na samym początku ciąży. Jednak nie każda ciężarna ich doświadcza. Co to może oznaczać? Sprawdź w naszym najnowszym artykule, czy brak mdłości w ciąży może być powodem do niepokoju!

Spis treści:

  1. Czy brak mdłości to powód do niepokoju?
  2. Brak mdłości w ciąży a inne objawy

Czy brak mdłości to powód do niepokoju?

Mdłości są dolegliwością, która najbardziej kojarzy się z ciążą. Nie występują one jednak u każdej przyszłej mamy i jest to całkowicie normalne. Każda ciąża przebiega inaczej. Każda kobieta inaczej reaguje na zmiany, do których dochodzi w jej organizmie. Ciężarne mogą mieć więc różne objawy. Jedną z nich mdłości mogą męczyć codziennie, a inna nie odczuje ich nawet raz w trakcie całej ciąży.

Mdłości w ciąży są spowodowane głównie przez wzrost hormonu beta hcg (gonadotropiny kosmówkowej). Rośnie on do 12 tygodnia ciąży, a później spada. Nie każdy kobiecy organizm musi jednak reagować na jego wzrost mdłościami. Dolegliwość ta nasilać się będzie także u kobiet nadwrażliwych na zapachy oraz tych z chorobą morską i lokomocyjną.

Zobacz również: Ile trwa ciąża u człowieka? Jak obliczyć czas trwania ciąży?

Brak mdłości w ciąży a inne objawy

Mdłości lub ich brak w ciąży w żaden sposób nie są powiązane z występowaniem u ciężarnych innych objawów. Każda ciąża jest indywidualna. Niektóre ciężarne będą borykać się z mdłościami, bólem piersi i zmęczeniem, a u innych ciąża przebiegnie niemal bezobjawowo. Nasze organizmy się różnią, dlatego różnie mogą reagować na ciążowe zmiany.

Jeśli brak jakiegokolwiek objawu ciążowego Cię niepokoi, możesz porozmawiać o tym ze swoim lekarzem. Sprawdzi on, czy ciąża na pewno rozwija się prawidłowo. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twojemu maluszkowi nic nie grozi. Jeśli lekarz nie widzi żadnego powodu do obaw, to również nie powinnaś się niepokoić. W takiej sytuacji bardziej niż brak mdłości w ciąży Twojemu dziecku zaszkodzić może stres i zamartwianie się.

Przyszła mama musi pamiętać, że ciąża ciąży jest nierówna. Jedna kobieta będzie odczuwać mdłości, a druga nie. Jedna będzie miała większy brzuszek, a druga mniejszy. Jedno dziecko będzie rosło szybciej, a drugie wolniej. Każda ciąża rozwija się na swój sposób. Nie ma sensu porównywać się z innymi ciężarnymi. Jeśli ze zdrowiem naszym i maluszka wszystko jest w porządku, to nie mamy się czym martwić. Lepiej cieszyć się tym wyjątkowym czasem.

Oceń

Data publikacji: 25/05/2023, Data aktualizacji: 30/05/2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *