Ciekawe artykuły o ciąży

Badaniaprenatalne_PWA

Wiemy jak ważny jest dla ciebie okres ciąży oraz perspektywa bycia matką. Dlatego też nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby dostarczyć Ci kompleksowych informacji na temat ciąży i macierzyństwa. Dzięki współpracy z partnerami możemy polecić Ci ciekawe artykuły, które są godne Twojej uwagi. Poniżej znajdziesz ich listę wraz ze skrótem oraz linkiem do pełnej treści. Zapraszamy do lektury! 

Ciekawe artykuły o ciąży

Syn czy córka? … czyli wszystko o planowaniu dziecka

Syn czy córka?Wiele par myśli o płci swojego dziecka, zanim jeszcze kobieta zajdzie w ciążę. Często w rozmowach wybierają imię, rozmyślają o wspólnym chodzeniu na ryby z synem bądź tanecznych zabawach z córką. Chyba większość rodziców zgodzi się, że przy pierwszym dziecku najczęściej płeć nie ma aż tak dużego znaczenia. Sprawa wygląda inaczej przy drugim dziecku. Mieć chłopca i dziewczynkę – to marzenie wielu polskich rodzin. Czy można zatem zaplanować płeć dziecka? Cały artykuł przeczytasz na stronie: www.owulacja.pl


Najlepszy czas na dziecko

Najlepszy czas na dzieckoUpływający czas, często nazywany tykającym zegarem biologicznym, przez wiele kobiet odczuwany jest jako wielki stres. Presja jaką wywiera na nas społeczeństwo, otoczenie, czy chociażby najbliższa rodzina, ma często negatywny wpływ na nastrój i zadowolenie z życia. Tymczasem pytanie – kiedy jest najlepszy moment na dziecko? – pozostaje. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, a wątpliwości z dnia na dzień przybywa. Cały artykuł przeczytasz na stronie: www.owulacja.pl


Dni płodne – co o tym wiesz?

Dni płodneJesteś przekonana, że kobieta może zajść w ciążę tylko przez 2-3 dni w miesiącu? Ostrożnie! Sprawca zapłodnienia – plemniki, są w stanie bytować w organizmie kobiety o wiele dłużej, niż mogłoby się wydawać. I choć kobieta zaledwie przez 4% swojego życia jest płodna, co stanowi niewielki procent, to jednak zabezpieczeniu się przed nieplanowaną ciążą poświęcamy dużo czasu. Poznajemy dostępne metody antykoncepcji, które staramy się dopasować do siebie, swojego organizmu oraz stylu życia. Co zatem wiesz na temat dni płodnych?W artykule znajdziesz takie informacje jak:

  • Ile trwa owulacja?
  • Określanie dni płodnych
  • Nowoczesne metody

Cały artykuł przeczytasz na stronie: www.owulacja.pl


Wybór odpowiedniej niani – porady dla mam

Wybór odpowiedniej niani

Przyjście na świat dziecka to bez wątpienia dla kobiety najpiękniejszy okres w życiu. Zmienia się wtedy niemal wszystko, zarówno życie prywatne, jak i zawodowe. W dzisiejszych czasach dla kobiety urodzenie dziecka nie oznacza rezygnacji ze swoich planów, marzeń, dalszego rozwoju, czy porzucenia kariery zawodowej. Można powiedzieć, że jest wręcz przeciwnie – młode mamy o wiele lepiej potrafią zorganizować swój czas, są bardziej cierpliwe, wytrwałe oraz zdyscyplinowane. „Normalnością” staje się fakt, że kobiety, niedługo po urodzeniu dziecka, wracają do pracy i dalej kroczą swą ścieżką zawodową. Wtedy też zaczynają myśleć o zapewnieniu najlepszej opieki dla swojego dziecka. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem byłaby opieka osoby bliskiej, zaufanej, którą bez wątpienia jest na przykład babcia. Niestety, nie każda kobieta ma taki komfort, dlatego zmuszona jest do poszukania innej opcji. Kolejnym rozwiązaniem, z którego często korzystają młode mamy jest oddanie dziecka do żłobka lub przedszkola. Ma to z pewnością swoje plusy, jak i minusy. Często niepokój o zdrowie malucha, narażanie dziecka na dodatkowy stres, jakim jest niespodziewane odcięcie od matki i znalezienie się w zupełnie nieznanym miejscu pośród gromadki innych dzieci sprawia, że kobiety rezygnują także i z tego planu. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem, które spełnia wszystkie oczekiwania i zapewni dobrą opiekę maluchowi jest znalezienie odpowiedniej opiekunki, innymi słowy – opiekunki.

Cały artykuł przeczytasz na stronie: www.owulacja.pl


Karmienie piersią – najlepszy wybór?

Karmienie piersią

Zastanawiasz się jak po urodzeniu będziesz karmić swoje dziecko? Piersią czy z butelki? Wiele czynników ma wpływ na tę ważną decyzję. Chociaż bardzo dużo zdrowych i prawidłowo rozwijających się dzieci jest karmionych butelką, to jednak karmienie piersią wypada o wiele lepiej w porównaniu z mieszanką. Mleko z piersi jest idealnie dopasowane do potrzeb malucha.

Oto kilka zalet naturalnego karmienia:

  • Karmienie piersią jest umacnia więź pomiędzy matką a dzieckiem
  • Karmienie piersią jest najlepsze dla zdrowia Twojej pociechy oraz dla Ciebie
  • Karmienie piersią jest tańsze niż karmienie sztuczne
  • Karmienie piersią może być odpoczynkiem

Cały artykuł przeczytasz na stronie www.owulacja.pl


Jak szybko zrzucić zbędne kilogramy po porodzie – przykłady zabiegów i ich rezultaty

ak szybko zrzucić zbędne kilogramy po porodzie – przykłady zabiegów i ich rezultaty

Można śmiało powiedzieć, że marzenie niejednej młodej mamy to być modną, nowoczesną, a przede wszystkim szczupłą. Kobiety stosują różne, czasem niecodziennie rozwiązania, aby osiągnąć upragniony cel. Istotne jednak jest to, aby marzenia zadbanym ciele nie przysłoniły nam pięknych i radosnych chwil z równie ważnego etapu w naszym życiu, jakim jest bez wątpienia ciąża i okres karmienia. O swoich sposobach na szczupłą figurę opowiadają mamy Borysa, Tymona i Aleksandra.

Cały artykuł przeczytasz na stronie www.kobietamag.pl


Bądź kobieca, seksowna i atrakcyjna w ciąży!

Bądź kobieca, seksowna i atrakcyjna w ciąży!

Uważasz, że będąc w ciąży nie możesz wyglądać atrakcyjnie? Myślisz, że twój partner pokochał Cię za to kim jesteś, jaki masz charakter i osobowość, a nie ze względu na wygląd? Masz rację. Pamięta jednak o jednym – zadbana, modnie ubrana kobieta w ciąży wzbudza zachwyt i podziw, zarówno u mężczyzn, jak i wśród kobiet. Bez wątpienia ciąża sprzyja urodzie. Dla dobra dziecka potrafimy zrezygnować z wielu używek, przestrzegamy prawidłowej diety, dostarczamy organizmowi wiele witam, więcej śpimy, wychodzimy na spacery, a przede wszystkim zwalniamy tempo życia. To wszystko sprawia, że nasza cera nabiera blasku i świeżości, powodując, że czujemy się piękniej i atrakcyjniej…

Cały artykuł przeczytasz na stronie: www.planetakobiet.com.pl

Polecane artykuły o ciąży w portalu badaniaprenatalne.pl


Oceń

Data publikacji: 04/06/2015, Data aktualizacji: 09/11/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *