Pięć bezpiecznych metod leczenia przeziębienia u dzieci

bezpieczne metody leczenia przeziębienia u dzieci

Na nasze dzieci na każdym kroku czyhają różne bakterie i wirusy. Szczególnie dużo jest ich w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Musimy więc pogodzić się z tym, że nasze dziecko co jakiś czas będzie przeziębione i przygotować się na walkę z infekcjami. Sprawdź, jak skutecznie z nimi walczyć poprzez bezpieczne metody leczenia przeziębienia u dzieci!

Spis treści:

  1. Bezpieczne metody leczenia przeziębienia u dzieci – higiena nosa
  2. Bezpieczne metody leczenia przeziębienia u dzieci – inhalacje
  3. Bezpieczne metody leczenia przeziębienia u dzieci – miód
  4. Bezpieczne metody leczenia przeziębienia u dzieci – syrop z cebuli

Bezpieczne metody leczenia przeziębienia u dzieci – higiena nosa

Katar to jeden z najczęstszych i najbardziej uporczywych objawów przeziębienia. Naszemu dziecku może on cieknąć z nosa lub w nim zalegać. Wydzielina ta jest siedliskiem zarazków, dlatego nie możemy zapominać o higienie nosa. Przeziębione dziecko musi regularnie wydmuchiwać nos. Używać do tego należy chusteczek jednorazowych, które należy wyrzucać od razu po zużyciu.

A co z dziećmi, które nie są jeszcze w stanie wydmuchać sobie samodzielnie noska? W takim przypadku powinniśmy stosować specjalne gruszki lub irygatory. Dzięki nim pozbędziemy się wydzieliny z noska. Gruszkę lub irygator należy dezynfekować po każdym użyciu.

Zobacz również: Rozwój dziecka

Bezpieczne metody leczenia przeziębienia u dzieci – inhalacje

Inhalacje to genialna metoda walki z przeziębieniem. Udrażniają one zatkane noski i nawilżają śluzówki. Wykonanie takiej inhalacji jest bardzo proste. Użyć możemy do tego soli fizjologicznej, kwasu hialuronowego, naparu z ziół oraz olejków eterycznych. Najwygodniej inhalację będzie nam wykonać za pomocą inhalatora. Jeśli jednak go nie posiadamy, to możemy zastosować starą metodę z miską z gorącą wodą oraz ręcznikiem zarzuconym na głowę.

Bezpieczne metody leczenia przeziębienia u dzieci – miód

Miód może pomóc nam pożegnać przeziębienie. Ma on niesamowite właściwości, poprzez które uporamy się z bólem gardła i suchym kaszlem. W przypadku dzieci stosować możemy go powyżej pierwszego roku życia. Naszemu maluszkowi przygotować możemy np. napój z miodu i cytryny lub mleko z masłem i miodem.

Zobacz również: Chcesz mieć wiedzę o skuteczności działania antybiotyków u dziecka?

Bezpieczne metody leczenia przeziębienia u dzieci – syrop z cebuli

Syrop z cebuli to prozdrowotny napój. Nie jest on może najsmaczniejszy, ale jest silną bronią w walce z przeziębieniem. Dzięki niemu możemy uporać się z suchym kaszlem i zahamujemy rozwój infekcji. Najlepiej podać go dziecku już po pojawieniu się pierwszych objawów.

Oceń

Data publikacji: 11/01/2024, Data aktualizacji: 05/02/2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *