Wszystko na temat testu NIFTY

Test NIFTY - test prenatalny bez ryzyka poronienia, Test NIFTY - co mówią o nim kobiety

Test NIFTY to popularny test prenatalny, na który decyduje się wiele kobiet. Dzięki temu rodzice mogą sprawdzić, czy dziecko rozwija się prawidłowo i nie jest obarczone schorzeniami genetycznymi. Jest to szczególnie ważne dla kobiet po 35 roku życia lub takich, które miały przypadki chorób genetycznych w obrębie bliskiej rodziny. Test zalecany jest również po poronieniu.

Test NIFTY – test prenatalny bez ryzyka poronienia
Test NIFTY – co mówią o nim kobiety?
Test NIFTY – bezpieczny test prenatalny dla kobiet
Test NIFTY – który rodzaj jest najszerszy?

Test NIFTY – test prenatalny bez ryzyka poronienia

Ogromną zaletą testy NIFTY jest jego nieinwazyjność. W przypadku wykonywania badania, nie ma żadnego ryzyka poronienia, jak dzieje się przy wykonywaniu badań prenatalnych nieinwazyjnych. Do tego test wykazuje wysoką skuteczność, co przy niskim poziomie stresu i prostym wykonaniu, jest dużym plusem dla każdej pacjentki.

Test NIFTY – co mówią o nim kobiety?

Kobiety są bardzo pozytywnie nastawione do testu NIFTY. Nie dość, że jest to nowoczesne i nieinwazyjne badanie to wiarygodność testu sięga aż 99%. Pacjentka jest objęta ubezpieczeniem – w przypadku testu fałszywie negatywnego, może ubiegać się o odszkodowanie. Jest to symbol wiarygodności testu oraz tego, że laboratorium wykonującemu badanie można naprawdę zaufać.

Test NIFTY – bezpieczny test prenatalny dla kobiet

Test NIFTY jest w pełni bezpiecznym badaniem. Polega na izolacji płodowego DNA z krwi matki, a nie z krwi płodu. Właśnie z tego powodu jest bezpieczny i nie nosi ze sobą ryzyka poronienia. Nie wymaga również pobrania próbki płynu owodniowego i co najważniejsze, zakres badania jest szeroki. Test NIFTY pozwala nie tylko na wykonanie analizy genetycznej, ale również na określenie płci dziecka już od 10 tygodnia ciąży.

Test NIFTY – który rodzaj jest najszerszy?

Najszerszy zakres badania oferuje nowa, ulepszona wersja testu NIFTY, która jest dostępna w Polsce od 2018 roku. Jest to test NIFTY Pro, który obejmuję analizę genetyczną pod kątem występowania zespołu Downa, Edwardsa czy Patau, ale również 84 mikrodelecji. W chwili obecnej jest to najszerszy test prenatalny dostępny na rynku, który można wykonać już w I trymestrze ciąży.

Oceń

Data publikacji: 24/02/2020, Data aktualizacji: 12/11/2021

Możliwość komentowania została wyłączona.