Test NIFTY – wskazania do wykonania badania

NIFTY test - jakie są szczególe wskazania do wykonania tego testu NIPT, Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając NIFTY test, Czym się wyróżnia NIFTY test na tle testów NIPT, Test NIFTY pro - dlaczego jako jedyny ma ubezpieczenie

NIFTY test to nowoczesna diagnostyka prenatalna, dzięki której możliwe jest poznanie stanu zdrowia dziecka już od wczesnego etapu ciąży. Badanie pozwala wykluczyć lub potwierdzić wiele wad genetycznych, a do tego jest w pełni bezpieczne. Wystarczy próbka krwi żylnej ciężarnej, by rozpocząć skomplikowaną analizę DNA, czyli test NIFTY.

NIFTY test – jakie są szczególe wskazania do wykonania tego testu NIPT?
Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając NIFTY test?
Czym się wyróżnia NIFTY test na tle testów NIPT?
Test NIFTY pro – dlaczego jako jedyny ma ubezpieczenie?

NIFTY test – jakie są szczególne wskazania do wykonania tego testu NIPT?

Test NIFTY może wykonać każda kobieta w ciąży, jednak poleca się go w szczególności, jeśli inne badania prenatalne mogą wskazywać na nieprawidłowości. NIFTY pozwala na szczegółową i pewną analizę, bez narażania ciężarnej na ryzyko poronienia jak w przypadku badań inwazyjnych. Ten NIPT test jest popularny wśród kobiet, które ukończyły 35 rok życia, które mają za sobą poronienia lub w ich rodzinie zdarzyły się przypadki zaburzeń genetycznych.

Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając NIFTY test?

Wybierając laboratorium wykonujące NIFTY test warto zwracać uwagę nie tylko na cenę badania, ale również na zakres analizy. Ważne, by badanie nie zawierało żadnych ukrytych kosztów, a cena była ostateczna. W przypadku badania NIFTY PRO, w cenie powinno znaleźć się ubezpieczenie na wypadek tzw. testu fałszywie dodatniego.

Czym się wyróżnia NIFTY test na tle testów NIPT?

Każdy NIPT test prezentuje wysoką jakość, jednak NIFTY PRO jako jedyne badanie posiada nie tylko tak szeroki zakres, ale również ubezpieczenie wyniku. Dzięki temu kobieta może mieć pewność, co do skuteczności analizy oraz wysokiej jakości badania. Badanie NIFTY pozwala na wykrycie aż 94 różnych chorób o podłożu genetycznym, pozwalając na upewnienie się odnośnie stanu zdrowia dziecka. Wczesne wykrycie niektórych schorzeń pozwala lekarzom na opracowanie strategii leczenia tuż po narodzinach.

Test NIFTY PRO – dlaczego jako jedyny ma ubezpieczenie?

Badanie NIFTY PRO jako jedyne z testów NIPT dostępnych na rynku posiada ubezpieczenie wyniku. Ma to na celu zapewnienie o wysokiej jakości badania oraz o wiarygodności testu. Ubezpieczenie pozwala pacjentom na dochodzącą do 99% pewność odnośnie wyniku i stanu zdrowia dziecka. Ryzyko wyniku fałszywie dodatniego w NIFTY pro jest tak niskie, że w razie błędnej analizy pacjentka otrzyma odszkodowanie.

Oceń

Data publikacji: 26/07/2021, Data aktualizacji: 12/11/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *