Szansa na sprawdzenie zdrowia dziecka przed porodem

Szansa na sprawdzenie zdrowia dziecka przed porodem

Czy w teście nifty niskie ryzyko to dobry wynik, Czy test nifty wykryje autyzm u dziecka, Test NIFTY i dojazd do pacjenta w celu wykonania badania, Jaki jest przeciętny czas oczekiwania na wyniki testu NIFTY

Czasami istnieje konieczność wykonania badań prenatalnych. Obecnie najczęściej wykorzystywany jest test NIFTY, czyli Non-invasive Fetal Test. Jest to nowe badanie genetyczne, które można wykonać jeszcze przed narodzinami dziecka. Jest to metoda nieinwazyjna.

Czy w teście nifty niskie ryzyko to dobry wynik?
Czy test nifty wykryje autyzm u dziecka?
Test NIFTY i dojazd do pacjenta w celu wykonania badania
Jaki jest przeciętny czas oczekiwania na wyniki testu NIFTY?

Czy w teście NIFTY niskie ryzyko to dobry wynik?

Jeśli chcemy interpretować wyniki testu NIFTY, to możemy napotkać na dwa określenia. Jest to wysokie ryzyko albo niskie ryzyko. Jeśli w wynikach testu mamy informację o tym, że ryzyko jest niskie, to oznacza to, że prawdopodobnie dziecko nie posiada wady genetycznej. Można więc stwierdzić, że taki wynik, jest wynikiem przez nas pożądanym.

Czy test NIFTY wykryje autyzm u dziecka?

Test NiFTY jest testem, który może wykryć nawet aż 94 choroby. Jest też bardzo dokładny, więc jeśli otrzymamy wynik z niskim ryzykiem, możemy być spokojni, że dziecko jest zdrowe. Niestety test nie wykrywa autyzmu u dziecka. Można zlecić dodatkowe badania, które pomogą ustalić, czy dziecko ma objawy ze spektrum autyzmu.

Test NIFTY i dojazd do pacjenta w celu wykonania badania

Bardzo wygodną możliwością jest to, że w celu pobrania próbki do badań, możemy poprosić o dojazd do pacjenta do domu. Możliwość taka występuje w całej Polsce, nawet w mniejszych miastach i wsiach. Musimy wcześniej umówić się na wizytę domowej pielęgniarki, która w określonym terminie dojedzie do dowolnego miejsca i pobierze materiał potrzebny do wykonania testu. Dlatego też takie badanie jest obecnie jeszcze bardziej dostępne dla każdej przyszłej mamy. W takim przypadku mamy też możliwość odebrania wyników testu NIFTY w wersji elektronicznej. Nie musimy więc nigdzie jeździć.

Jaki jest przeciętny czas oczekiwania na wyniki testu NIFTY?

Czas oczekiwania na wyniki testu oczywiście może być różny w zależności od ilości wykonywanych testów wśród ogólnej liczny pacjentów i uzależniony od tempa pracy personelu. Jednak średni czas oczekiwania to około 10 dni roboczych. Bardzo często zdarza się, że wyniki są już dostępne dla nas nawet po 5 dniach.

Oceń

Data publikacji: 31/07/2020, Data aktualizacji: 12/11/2021

Możliwość komentowania została wyłączona.