Ocena genomu płodu za pomocą testu Sanco

Dlaczego test Sanco jest tak popularny, Cena testu Sanco a cena testu NIPT, Choroby wykrywane przez test Sanco

Badania prenatalne to jeden z bardziej stresujących etapów ciąży, a jednocześnie jeden z najbardziej wyczekiwanych. Pozytywne wyniki badań pozwalają przyszłym rodzicom cieszyć się tym wyjątkowym stanem w szczęściu i spokoju. Na rynku można obecnie znaleźć wiele testów do diagnostyki płodu pod kątem różnorodnych zaburzeń genetycznych. Warte uwagi są szczególnie nieinwazyjne testy NIPT, które są bezpieczne dla płodu i matki. Jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych jest test Sanco.

Dlaczego test Sanco jest tak popularny?

Cena testu Sanco a cena testu NIPT

Choroby wykrywane przez test Sanco

Dlaczego test Sanco jest tak popularny?

Powszechność stosowania testu Sanco wynika przede wszystkim z jego nieinwazyjności i kompleksowości. Badanie polega na pobraniu od przyszłej mamy krwi zawierającej osocze. Już od 10 tygodnia ciąży we krwi znajduje się materiał genetyczny, który pozwala na przeprowadzenie diagnostyki. Test Sanco jest niemal w 100% skuteczny, analizuje cały genom płodu i wykrywa zaburzenia w obszarze wszystkich chromosomów. Charakteryzuje się też krótkim czasem oczekiwania na wynik – diagnoza powinna być gotowa nawet w ciągu tygodnia od wykonania testu. Dodatkowym atutem jest możliwość określenia płci na życzenie rodziców.

Cena testu Sanco a cena testu NIPT

Porównanie testów NIPT, czyli nieinwazyjnych badań prenatalnych wskazuje, że ich ceny kształtują się na zbliżonym poziomie. Mimo, że przeciętna cena testu NIPT jest prawie taka sama, to test Sanco jest tańszy od np. Nifty Pro, oferując jednocześnie bardzo szeroki zakres diagnostyki. Jest to rozwiązanie o bardzo korzystnym stosunku ceny do jakości.

Choroby wykrywane przez test Sanco

Test Sanco pozwala na wczesne zdiagnozowanie chorób wynikających z mutacji chromosomów, których najbardziej obawiają się rodzcie. Do chorób tych należą zespoły Patau, Downa, Edwardsa, Turnera czy Klinefeltera. Badanie wykrywa monosomie i trisomie, a także zespoły delecyjne i duplikacyjne.

Test Sanco okazuje się być dobrym wyborem dla przyszłych rodziców, którzy w sposób bezpieczny dla płodu i mamy oraz za rozsądną cenę chcą przeprowadzić kompleksową diagnostykę prenatalną oraz w spokoju wyczekiwać przyjścia na świat potomka.

Oceń

Data publikacji: 28/01/2021, Data aktualizacji: 12/11/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *