Mity krążące o testach NIPT – jak można z nimi walczyć?

Jakie są najczęstsze mity o testach NIPT, Badanie NIFTY pro - jakie mity są przekazywane o tym badaniu, Cena NIFTY pro - czy wpływają na nią mity o testach NIPT, Jak edukować ludzi w odróżnianiu mitów o testach NIPT

Badania NIPT to zaawansowane badania prenatalne, które są całkowicie nieinwazyjne i bezpieczne dla matki i dziecka. W sieci krążą jednak mity o testach NIPT, które zwykle nie mają wiele wspólnego z prawdą. Przed wykonaniem badania genetycznego warto skonsultować się z lekarzami genetykami, szczególnie że cena test NIFTY nie należy do najniższych, a podczas analizy należy mieć pewność skuteczności wykonywanego badania.

Jakie są najczęstsze mity o testach NIPT?
Badanie NIFTY pro – jakie mity są przekazywane o tym badaniu?
Cena NIFTY pro – czy wpływają na nią mity o testach NIPT
Jak edukować ludzi w odróżnianiu mitów o testach NIPT?

Jakie są najczęstsze mity o testach NIPT?

Mitów o testach NIPT jest bardzo wiele. Zazwyczaj pojawiają się stwierdzenia o inwazyjnym charakterze tego badania, a także o niskiej skuteczności analizy, która jest zachwalana przez laboratoria mające na celu wyłącznie zarobek. Mówi się również o tym, że wynik analizy może być niejednoznaczny mimo wysokiej ceny badania i przez to wiele osób planujących powiększenie rodziny jest zddezorientownaych czy w ogóle warto wykonać badanie NIPT.

Badanie NIFTY pro – jakie mity są przekazywane o tym badaniu?

Badanie NIFTY oraz wersja NIFTY PRO to jedne z najpopularniejszych badań NIPT. Najczęściej powtarzanym mitem jest niska skuteczność badania opierającego się na analizie wolnego płodowego DNA w krwi matki, a także traktowanie nieprawidłowego wyniku badania jako wskazania do zakończenia ciąży.

Cena NIFTY pro – czy wpływają na nią mity o testach NIPT

Cena testu NIFTY PRO nie ma żadnego związku z mitami krążącymi wokół badań NIPT. Każda procedura medyczna ma swoich zwolenników i przeciwników, to samo dotyczy nieinwazyjnych badań prenatalnych. Mity o testach NIPT pojawiają się odkąd badania są dostępne na rynku i wynikają z ludzkiej niewiedzy, wiary w opinie innych ludzi czy po prostu zwykłej złośliwości.

Jak edukować ludzi w odróżnianiu mitów o testach NIPT?

Mity o testach NIPT najlepiej jest obalać poprzez znane autorytety ze świata medycyny. W tej kwestii warto rozpowszechniać opinie lekarzy ginekologów i genetyków, którzy mają doświadczenie z badaniami genetycznymi nowej generacji. Powinny zająć się tym media, fachowa literatura oraz lekarze, którzy mogą zachęcać do badań osoby młode, które planują powiększenie rodziny.

Oceń

Data publikacji: 28/01/2021, Data aktualizacji: 12/11/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jak wybrac nifty pro