Czym różni się test NIFTY od innych badań prenatalnych ?

Czy diagnostyka testem NIFTY jest pewna i skuteczna, Kiedy się wykonuje badanie prenatalne NIFTY pro, Czy tydzień ciąży wpływa na cenę testu NIFTY, Gdzie w Polsce warto zrobić test NIFTY

Badania prenatalne należą do najważniejszych odkryć współczesnej medycyny. To przy ich pomocy można stwierdzić, czy zagrożone jest zdrowie dziecka i matki. Niestety nie wszystkie diagnozy można postawić w sposób bezinwazyjny. Do niedawna badania genetyczne nie mogły odbyć się bez ingerencji lekarza. Obecnie w położnictwie często wykorzystuje się test NIFTY. Nazwa pochodzi od słów Non Invasine Fetal Trisomy i jak sama wskazuje badanie jest nieinwazyjne.

Czy diagnostyka testem NIFTY jest pewna i skuteczna?
Kiedy się wykonuje badanie prenatalne NIFTY pro?
Czy tydzień ciąży wpływa na cenę testu NIFTY?
Gdzie w Polsce warto zrobić test NIFTY?

Czy diagnostyka testem NIFTY jest pewna i skuteczna?

Każda przyszła mama zadaje sobie pytanie, czy diagnostyka badania NIFTY jest pewna i skuteczna ? Zdaniem ekspertów badanie tego typu z 99% pewnością diagnozuje wady genetyczne związane z budową chromosomów DNA.  Do pobrania materiału DNA wystarczy próbka krwi. W medycynie nie odnotowano do tej pory metody, która byłaby bardziej skuteczna.

Kiedy się wykonuje badanie prenatalne NIFTY pro?

To, kiedy się wykonuje badanie prenatalne NIFTY pro, przede wszystkim zależy od wywiadu i badań, które przeprowadza lekarz prowadzący ciążę. Do zlecenia testu skłaniają przesłanki medyczne zależne od danego przypadku. Test NIFTY pro obejmuje rozszerzony pakiet chorób. Rzetelne wyniki można osiągnąć już w 10 tygodniu ciąży. Taki okres pozwala na uzyskanie wiarygodnej diagnozy z zakresu patologii genetycznej.

Czy tydzień ciąży wpływa na cenę testu NIFTY?

Należy zacząć od tego, że test NIFTY nie figuruje na liście badań refundowanych przez NFZ. Odpowiedź na pytanie, czy tydzień ciąży wpływa na cenę testu NIFTY, jest bardzo prosta. Etap ciąży nie ma wpływu na koszt przeprowadzanych badań, ponieważ są wykonywane w sposób bezinwazyjny.  Pomimo tego, że testy nie należą do najtańszych, to bezwzględnie warto wyeliminować potencjalne choroby genetyczne.

Gdzie w Polsce warto zrobić test NIFTY?

Poza pytaniem o cenę, najczęściej pojawiającym się pytaniem jest to, gdzie w Polsce warto zrobić test NIFTY ? Kategorycznie należy unikać placówek, które oferują podejrzanie niskie ceny testów. W sprawach związanych ze zdrowiem można polegać tylko na sprawdzonych i renomowanych klinikach położniczych.

Oceń

Data publikacji: 27/09/2021, Data aktualizacji: 26/10/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *