Czy warto wykonać test NIFTY/NIFTY PRO?

Co o teście NIFTY (teście NIPT) mówią lekarze specjaliści, Referencje i opinie o teście NIFTY - gdzie szukać wiarygodnych opinii, Referencje testu NIFTY Pro i ich wpływ na zakup badania, Cena testu NIFTY - czy zależy od referencji

Test NIFTY to nieinwazyjne badanie prenatalne, które należy do najnowszego typu diagnostyki dostępnej na rynku usług medycznych. Pozwala na zbadanie zdrowia dziecka bez ryzyka poronienia. Badanie genetyczne jest pozbawione stresu i całkowicie nieinwazyjne, dlatego też w pełni bezpieczne. Mimo że cena testu NIFTY nie należy do najniższych, warto zdecydować się na tego typu analizę prenatalną.

Co o teście NIFTY (teście NIPT) mówią lekarze specjaliści?
Referencje i opinie o teście NIFTY – gdzie szukać wiarygodnych opinii
Referencje testu NIFTY Pro i ich wpływ na zakup badania
Cena testu NIFTY – czy zależy od referencji? 

Co o teście NIFTY (teście NIPT) mówią lekarze specjaliści?

Lekarze specjaliści są zgodni – test NIFTY powinna wykonać każda ciężarna, która chce wykluczyć lub potwierdzić możliwość występowania wad genetycznych płodu. Badanie można połączyć z określeniem płci dziecka z wiarygodnością wynoszącą 100%. Jest to szczególnie polecana dla badań prenatalnych inwazyjnych, które niosą ze sobą ryzyko poronienia.

Referencje i opinie o teście NIFTY – gdzie szukać wiarygodnych opinii

O teście NIFTY wiele informacji można znaleźć w Internecie, nie brakuje tam również opinii kobiet, które korzystały z tego typu diagnostyki prenatalnej. Na temat badania NIFTY pojawiło się wiele publikacji, a sporo o samym badaniu można dowiedzieć się od lekarza prowadzącego ciążę czy laboratorium, które ma badanie w swojej ofercie. Opinie dotyczące badania oraz jego jakości pod kątem medycznym są na ogół bardzo pozytywne.

Referencje testu NIFTY PRO i ich wpływ na zakup badania

Test NIFTY i NIFTY PRO warto wykonać w laboratorium, które ma dobre referencje wystawione przez pacjentki oraz położników. Pozytywne opinie na ogół odnoszą się do jakości badania, wiarygodności wyniku, technik analizy oraz samej atmosfery panującej w placówce – czynnik te mają duże znaczenie dla ciężarnej, która panuje wykonać badania prenatalne.

Cena testu NIFTY – czy zależy od referencji?

NIFTY cena nie zależy od referencji danego laboratorium genetycznego. Każde laboratorium ma własne cenniki, na które składa się wynagrodzenie personelu, stosowane techniki badań czy wykorzystywane w tym celu materiały. Cena testu NIFTY sięga około 2,5 tysiąca złotych, jednak jest wyjątkowo dokładna oraz w przypadku NIFTY PRO, ciężarna w cenie uzyskuje ubezpieczenie wyniku.

Oceń

Data publikacji: 29/04/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *