Czy badanie NIFTY PRO uprawnia do zwolnienia lekarskiego?

L4 w ciąży a badanie NIFTY pro, Mam L4 w ciąży czy przez to cena testu NIFTY będzie mniejsza

Badanie NIFTY PRO to zaawansowana diagnostyka prenatalna, która jest całkowicie bezpieczna dla matki oraz jej dziecka. Jest alternatywą dla badań inwazyjnych, przy czym daje możliwość uzyskania wiarygodnego wyniku wyłącznie na podstawie badania krwi matki. Cena test NIFTY to około 2400 złotych, w zależności od wybranego laboratorium.

L4 w ciąży a badanie NIFTY pro 
Mam L4 w ciąży czy przez to cena testu NIFTY będzie mniejsza?
Cena NIFTY pro – czy zależy od tygodnia ciąży i metody przeprowadzonego badania?
L4 w ciąży – czy warto je uzyskać w momencie zdecydowania się na wykonanie badania NIFTY Pro?

L4 w ciąży a badanie NIFTY PRO

Wiele przyszłych matek idzie na L4 w ciąży, czyli na zwolnienie lekarskie. Ciężarna ma do tego prawo już od momentu stwierdzenia ciąży i może pozostać na zwolnieniu aż do porodu. NIFTY PRO to badanie, które można wykonać również podczas zwolnienia – jest to diagnostyka prenatalna, a więc wyjście na takie badanie jest uzasadnione nawet w przypadku tzw. „L4 leżącego”.

Mam L4 w ciąży czy przez to cena testu NIFTY będzie mniejsza?

Posiadanie zwolnienia lekarskiego w ciąży nie ma żadnego wpływu na cenę badania. Koszty analizy są ustalane z góry przez laboratorium i okoliczności badania nie wpływają na ostateczne koszty. Zawsze można porozumieć się z laboratorium czy istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty.

Cena NIFTY PRO – czy zależy od tygodnia ciąży i metody przeprowadzonego badania?

Cena test NIFTY jest zawsze taka sama i pacjentka ma prawo sprawdzić cennik laboratorium, zanim zdecyduje się na wykupienie badania. Nie ma znaczenia, w którym tygodniu ciąży badanie zostanie wykonane, cena zawsze będzie taka sama. Test NIFTY można wykonać już po 10 tygodniu ciąży i stanowi diagnostykę również dla kobiet będących w zaawansowanej ciąży.

L4 w ciąży – czy warto je uzyskać w momencie zdecydowania się na wykonanie badania NIFTY PRO?

Kwestia tego, kiedy kobieta ciężarna powinna udać się na zwolnienie lekarskie jest indywidualna. NIFTY PRO jest badaniem nieinwazyjnym, wystarczy pobranie próbki krwi, dlatego też nie trzeba wówczas udawać się na L4 w ciąży. Badanie wygląda tak samo, jak np. zwykła morfologia. Oczywiście, jeśli ciężarna czuje taką potrzebę, może poprosić lekarza o zwolnienie, na które przejdzie od chwili wykonania badania.

Oceń

Data publikacji: 18/02/2021, Data aktualizacji: 12/11/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *